20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocuklar haklarını savundu!
26 Nisan 2011 Salı 10:40

Çocuklar haklarını savundu!

GAÜ okul öncesi öğretmenliği bölümünün düzenlediği 23 Nisan ve çocuk hakları yürüyüşü gerçekleştirildi

 

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde bölge okul öncesi kreş, ana ve ilkokullarına yönelik düzenlediği “Çocuklar Eğleniyor” şenliği başladı.

 

Çocuk haklarına dikkat çekmek ve sosyal duyarlılık yaratma amacıyla gerçekleştirilen şölen, çeşitli etkinliklerle 29 Nisan’a dek sürecek.

 

Saat 16:00’da Ramadan Cemil Meydanı’ndan Kordonboyu’na aileleriyle birlikte kortej yürüyüşü gerçekleştiren çocuklar, yol boyunca Çocuk Hakları Sözleşmesi ile şenlik programını içeren el ilanları dağıtırken, çocukların haklarını savunan çok sayıda pankart taşındı.

 

Atatürk Anıtı’nda yer alan şenliğin ilk gününde, GAÜ’den Batu dans gösterisi sunarken, okul öncesi öğretmen adayları korosu da çocuklar için şarkılar söyledi. Etkinlikte GAÜ, SOS ve Kazablanka müzik grupları da gösteriler sundu

 

Şenliğe bugün saat 09:00’dan 16:00’ya dek Girne Amerikan Üniversitesi Kıbrıs Yerleşkesi Karmi Kampüsü GAUlympic’te “Çocuk Panayırı” ile devam edilecek.

 

“23 Nisan Çocuk Şenliği: Çocuklar Eğleniyor” etkinliğinde 27-28-29 Nisan tarihlerinde de “Oynama ve Oyun alanlarına sahip olma hakkı” konusunda atölye çalışması yapılacak.

 

Fotoğraflar: Devrim EYYUBİ

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ