12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cinsiyet oranı eşitlendi!
11 Nisan 2011 Pazartesi 10:29

Cinsiyet oranı eşitlendi!

Yüz estetiğini kimler yaptırıyor denince ilk akla kadınlar gelse de, gerçek farklı..

ABD’de ‘ünlülerin estetikçisi’ olarak tanınan, Prof. Dr. Vita Qutela, erkeklerin yüz estetiğine gösterdiği ilginin arttığını ve kadınlar kadar yüz estetiği yaptırdıklarını söyledi…

 

“Estetik ve Plastik Yüz Cerrahisi’nde Yeni Yaklaşımlar” konulu sempozyumunda buluşan ünlü estetik uzmanları yüz estetiğindeki son eğilimleri anlattı.

 

Amerikan Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Akademisi Eski Başkanı Prof. Dr. Vita Qutela, artık estetik operasyonlarda kadın ve erkek sayısının birbiriyle eşitlendiğini, sadece bazı operasyonlarda bu dağılımın farklılaştığını belirterek şunları söyledi:

 

“Örneğin saç ekimi operasyonlarında hastalarımızın yüzde 75’ini erkek yüzde 25’i kadın. Burun ameliyatında ise durum tamamen farklı, çünkü burun estetiğini yaptıranların çoğunu kadın hastalar oluşturuyor. Yüzde yapılan estetik operasyonlarda ise kadın ve erkek oranının eşitlendiğini söylemek mümkün.”

 

“Ekonomik kriz, estetiğe olan talebini düşürdü”


Amerikan Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Akademisi Başkanı Prof. Sykes, 10 yıl öncesine göre estetik operasyonlarda beklentilerin doğal olanı istemek yönünde değiştiğini, çok yeni dolgu maddeleri geliştirildiğini belirtti. Sykes, 2008 yılında ABD’de yaşanan ekonomik kriz nedeniyle estetik operasyonların sayısında görülmemiş bir düşüş yaşandığını, buna karşılık çeşitli dolgu maddeleriyle yapılan estetik işlemlerde bir patlama yaşandığını söyledi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ