12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cimbom’da yeni seçim
07 Nisan 2011 Perşembe 11:18

Cimbom’da yeni seçim

Polat , 14 Mayıs'ta olağanüstü seçimli kongreye gidileceğini açıkladı

Mali Kongre’de idari açıdan ibra edilmeyen ve olağanüstü seçim genel kurulu yapma zorunluluğuyla karşılaşan Galatasaray Başkanı Adnan Polat ve yönetim kurulu basın toplantısı düzenledi. Polat 1 dakika süren açıklamasında 14 Mayıs'ta olağanüstü seçimli kongreye gidileceğini açıkladı.

Galatasaray Kulübü Olağan Mali Genel Kurulu'nda kulüp, mali anlamda ibra edilmesine karşın idari anlamda ibra edilmemiş ve yeni tüzük gereği seçim kararı alınmıştı. Ancak basın toplantısına dakikalar kala mahkemeden sarı-kırmızılı yönetime sevindirici bir haber geldi. Galatasaray Kulübü'nün idari açıdan ibra edilmediği Mali Kongre için yürütmeyi durdurma kararı alındı.
Tüm bu gelişmelerin ardından basın toplantısı düzenleyen Adnan Polat seçime gitme kararı aldıklarını açıklayalarak olağanüstü genel kurul tarihini kamuoyuyla paylaştı.
 

İşte Polat'ın açıklamaları:


"Bu toplantının bugüne gelmesinin nedenini açıklayayım. Mali idari genel kurulumuzda bir konuşma yapmıştım, demiştim ki; genelde biz 600 kişilik katılımlarla mali genel kurulu yaparız ama burada 2200 kişi var. Bugün mali genel kuruldan bu yana 10 gün geçti. Divan Başkanlığı bize divan zaptını cuma günü saat 15.00 civarında ancak verebildi. İlk toplantımız salı günüydü bugün de çarşamba ve beklediğiniz açıklamayı yapacağım.


Değerli Galatasaraylılar, sayın basın mensupları. Burada 9. yılımı doldurdum. 6 yılını başkan yardımcısı 3 yılını en onurlu görev olan başkan olarak sürdürdüm. Bunu yapmama vesile olan herkese teşekkür ediyorum.


Galatasaray'ın en zorlu dönemlerinde görev almak bize nasip oldu. Son 5 yıllık bunalımlı dönemde görev aldık. İşimizi, ailemizi bir kenara bırakarak Galatasaray için mesailer verdik. Bu nedenle herşeyi bir kenara bıraktık tüm enerjimizi Kulübümüz için harcadık. Kimsenin cebinden idare edilmeyen bir kulüp olmlak istedik. Barışmış, birleşmiş bir camia ile tek bir hedefe yürüyebilmek için çalıştık. Ne kadar başarılı olduğumuzu tarih karar verecek.


Geçtiğimiz 3 yıla çok büyük ve önemli işler sığıdırdık. Önemli projeleri tamamlayıp bitirdik. Ama bizim de hatalarımız oldu. Az iş ve hatasız olmaktansa çok iş yapmayı seçtik. Galatasaray'ın sorunlarına hızla çözüm üretmeme lüksü yoktu. Seçildiğimizden hemen sonra başlayan olayları, yaşananları tekrar etmeme gerek yok. Ancak bütün bu süreç bazı şeyleri çok net açığa çıkardı. Demokratik yapımızı değiştirmek niyetinde olanları, kendisini Galatasaray'ın üzerinde görerek kapalı kapılar arkasında senaryolar yazanları, elini taşının altına koymaktan kaçanları, Galatasaray'ı kendi özel işlerinde atlama taşı olarak kullananları takdirlerinize bırakıyorum. Mali ibra, denetleme kurulu ibrası içinde idari yetmezlik raporu da var. Bu yapılanlar gönlümüzü yaralamıştır. Hiç bir beklentimiz yok, olmadı da"
 

 

SEÇİMLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL 14 MAYIS'TA
 

Mevcut tüzüğün, yönetimi seçime gitmeye zorlamadığına dikkati çeken Polat, olağanüstü genel kurul konusunda ise şunları söyledi:


"Bizler Galatasaray'a gönül verdiğimiz için burdayız. Mevcut şartlarda devam etmek Galatasaray'a zarar vereceğinden 7 Mayıs günü seçim kararı aldık. Çoğunluk sağlanamayacağı için doğal olarak 14 Mayıs'ta yapılacak. Herkese teşekkürler ve hakkımızı helal ediyoruz. Şimdi huzur ve gururla tekrar aranıza dönüyoruz"

 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ