23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çilekçi Teyzenin isyanı!
08 Mayıs 2011 Pazar 11:47

'Çilekçi Teyze'nin isyanı!

Girneli’lerin “Çilekçi Teyze”si, belediye yetkililerince yerinden edilmek isteniyor...

Ziya NASIFOĞLU

 

Girne’de Mahkemeler binasının yanında Baldöken Araba Parkı’nın girişinde 10 yıldır Çilek satarak ekmek parasını çıkarmaya çlışan Dilek Kara, bugünlerde Girne Belediyesi’nden yana dertli. Belediye yetkililerinden bu yılın başında 400 TL karşılığında yer izni alnan Çilekçi teyzeye,ayni yetkililer şimdi “bu yeri bir an önce boşalt” diyor…

 

Çilek mevsiminde bu nasıl iş?

Çileklerini sergilediği tezgahının yerinebelediye ekiplerince çöp bidonu konulduğunu anlatan Kara, “Tam çilek mevsimi başladı, bana engel çıkarmaya başladılar. Mademki, yasaklayacaklardı, öyleyse neden 400 TL paramı alıp yerine makbuz verdiler . İşlerine gelince yasal, gelmeyince boşalt git, böyle şey olur mu? Bu insanlığa sığar mı? Sonra bu yol üzerinde birçok satıcı var, niye bana böyle bir engel çıkardılar anlamadım. Benim başka bir yerden gelirim yok, zaten bir, iki ay sonra çilek mevsimi bitecek isteseler de burada olmayacağım. Bütün seyyar satıcıları kaldırdılar da bir ben mi kaldım? Başkasının hatırına çilekçiyi yerinden edecekler” dedi.

Kara, uğradığı haksızlık karşısında bir de imza kampanyası başlattı. Dilek Kara, “Emek en yüce değerdir deyip, makama oturanlar, işçinin ve emekçinin ekmek parasıyla oynuyorlar” diyerek Girne Belediyesi’ne isyan etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ