19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çile bitmiyor!
04 Mayıs 2011 Çarşamba 14:17

Çile bitmiyor!

ÖSYM, başvurular için para isterken; savunma yapmaktan da kaçınıyor!

Adayların ve velilerin Yüksek Öğrenime Giriş Sınavı (YGS), çilesi bitmiyor. Türkiye’de, ÖSYM önündeki kuyruk da her geçen gün uzuyor. Bu kez itiraz YGS puanlamalarına. Birçok aday hayatlarını değiştirecek o puanların yanlış hesaplandığını düşünüyor.

 


İtirazların ardı arkası kesilmiyor


Türkiye'nin dört bir yanından gelen itirazların ardı arkası kesilmiyor. YGS puanının hatalı olduğunu düşünen adaylar ve velileri dün sabah erken saatlerde ÖSYM'nin önünde kuyruk oluşturdular ve bu kuyruğa her geçen dakika yeni bir kişi ekleniyor. ÖSYM önündeki kuyrukta yer alanlar arasında Bursa'dan hatta Van'dan bile gelenler var.

 ÖSYM itirazlar için para istiyor

 


Öte yandan adaylar ve velileri itirazlar için ÖSYM'nin para talep etmesine de tepkili. Veliler tepkilerini şu sözlerle dile getiriyor:


"Yanlışı yapan ÖSYM bir de 5 lira para veriyoruz onun için. Biz niye para veriyoruz? Biz dilekçe verip üstüne 5 milyon para veriyoruz"
 

 

ÖSYM hala savunma yapmadı


Öte yandan YGS'nin iptali davasında Ankara 7'nci İdare Mahkemesi ÖSYM'den savunma bekliyor. Bugün son gün olmasına rağmen, ÖSYM halen savunma yapmadı. Fakat Danıştay'daki soru kitapçıkları itirazına savunma verildi. Danıştay'a açılan davada, adaya özgü soru kitapçığına geçit veren sınav yönergesinin iptali istenmişti. Eğer Danıştay ÖSYM'yi haklı bulursa uygulama devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ