15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çiftçilerin tek gündemi: EYLEM!
04 Mayıs 2011 Çarşamba 10:23

Çiftçilerin tek gündemi: EYLEM!

Küçük'le toplantının olumsuz geçtiğini söyleyen Kabakçı, bundan sonraki yol haritalarını Haberdar'a açıkladı:

Adem KAVAZ

 

Hükümetten, Doğrudan Gelir Desteği ve geriye dönük 12 milyon TL alacaklarını bir türlü alamayan çiftçiler ani bir kararla toplantı yapacaklarını açıkladı. Dün yeniden Başbakan İrsen Küçük ile görüşen Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Başkanı Ali Can Kabakçı, toplantının olumsuz geçtiğini belirterek, “Bugün yönetim kuruluyla toplantı gerçekleştireceğiz ve tek gündemimiz eylem olacak” şeklinde konuştu.

 

 

Kabakçı: Zaman istediler

 

Yapılan toplantı sonrasında Haberdar’a konuşan Başkan Kabakçı, dün Başbakan İrsen Küçük ile çiftçiye bu hafta içinde yapılacak ödeme planı hakkında konuştuklarını ifade etti. Yapılan toplantının olumsuz geçtiğini açıklayan Kabakçı, Başbakan Küçük’ün ödemelerin gerçekleşmesi için kendilerinden biraz daha zaman istediklerini vurguladı. Çıkan olumsuz karar üzerine bu akşam saat 19:00’da genel yönetim kurulu ile bir toplantı yapacaklarına dikkat çeken Başkan Ali Can Kabakçı, tek gündemlerinin eylem olacağını vurguladı. Kabakçı konu hakkındaki açıklamalarını şöyle tamamladı:

 

 

“Ya bulacaklar, ya bulacaklar”

 

“Hükümet gösterdiğimiz hoş görü ve iyi niyeti su istimal etti. Çiftçinin artık bekleyecek sabrı kalmadı. Bu iş artık bitmiştir. Bize bu parayı ya ödeyecekler, ya ödeyecekler.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ