20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHPde gerilim
03 Mayıs 2011 Salı 17:38

CHP'de gerilim

İlçe başkanının görevden alınması partililer tarafından protesto edildi

CHP İstanbul Ümraniye İlçe başkanının görevden alınması partililer tarafından protesto edildi. Protesto için İstanbul 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi'nin önüne gelen partililerin tepkisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'i görünce daha da arttı. Bazı partililer Tekin'in aracını tekmeledi…

 

Türkiye Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Ümraniye İlçe Başkanı Alpaslan Çabuk ve İlçe Yönetim Kurulu'nun görevden alınması nedeniyle, önceki gün Ataşehir'de bulunan İstanbul 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezinin önüne gelen partililer protesto gösterisi yaptı.


O sırada seçim çalışmaları için seçim koordinasyon merkezinde olan CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Gürsel Tekin'i gören partililerin tepkisi daha da arttı.


"Gürsel Tekin İstifa" sloganları atan yaklaşık 25 kişilik grup, Tekin'le görüşmek istedi.
İlçede yapılan yönetim değişikliğinden Tekin'i sorumlu tutan grup üyeleri, "Gürsel Tekin bizi yönetmeye çalışıyor, Gürsel Tekin'e o şansı vermeyeceğiz, bu örgüt burada, parti içi demokrasi istiyoruz, ön seçim istiyoruz, seçime 40 gün kala partinin yararına değildir bu değişiklik" dediler.
Grup içinden seçilen 3 kişi ile seçim koordinasyon merkezinin içinde görüşen Gürsel Tekin'e protestoların devam etmesi üzerine, Tekin aracına binerek seçim koordinasyon merkezinden ayrıldı.


Tekin aracına bindiği sırada da protestolarına devam eden partililer, aracın önüne geçerek hareket etmesini engellemeye çalıştı.


Aracın hareketi sırasında ise bazı partililer aracı tekmeledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ