17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ceza yağdı!
26 Nisan 2011 Salı 16:08

Ceza yağdı!

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, üç ayrı sanığa üç ayrı suçtan ceza yağdırdı

Abbas ELMAS

 

Haspolat’ta  faaliyet gösteren Levent Mozaik adlı iş yerinde, işten durdurup cezalı duruma düşmesine neden olduğu gerekçesiyle 15 Aralık 2010 tarihinde ustası Süleyman Taş’ı iki bıçakla ciddi şekilde yaralayan sanık Rasim Leventcan’lı, dün Ağır Ceza Heyeti huzuruna çıkarıldı.

 

Adam öldürmeye teşebbüs, ağır yaralama ve kanunsuz bıçak taşıma suçlarıyla ilgili olarak tutuklanan ve yaklaşık 4 aydır Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak mahkeme kararını bekleyen sanık Rasim Leventcan’lı, dün çıkarıldığı Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2 yıl hapse mahkûm edildi. Ağır Ceza Heyet Başkanı Gülden Çiftçioğlu, Kıdemli Yargıç Türkay Saadetoğlu ve Yargıç Musa Avcıoğlu huzurunda kararı açıklanan davada kararı Yargıç Türkay Saadetoğlu okudu.

 

 

25 garm ve 51 adet extacy’e 1 yıl mahkûmiyet

 

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün karara bağlanan bir diğer dava ise, Abdülmecit Bülent Başaran’ın, Ercan Devlet Havalimanı’ndan 8 Kasım 2010 tarihinde KKTC’ye giriş yaparken iç çamaşırı ve pantolonunun cebinden extacy türü hap ve hintkeneviri türü uyuşturucu çıkmasıyla ilgiliydi. Lefkoşa Ağır Ceza Heyet Başkanı Gülden Çiftçioğlu, Kıdemli Yargıç Türkay Saadetoğlu ve Yargıç Musa Avcıoğlu huzurunda kararı açıklanan davada kararı Yargıç Musa Avcıoğlu okudu. Yargıç Avcıoğlu, sanık Abdulmecit Başaran’ın 7 Kasım 2010 tarihinde İstanbul Tarlabaşı’ndan 250 TL’ye aldığı uyuşturucuları 8 Kasım 2010 tarihinde iç çamaşırına saklamak suretiyle KKTC’ye giriş yapmak isterken, Narkotik detektör köpeği tarafından fark edilerek gözaltına alındığını söyledi. Kimsenin ülkeye uyuşturucu madde ithal etmeye hakkı olmadığına değinen Yargıç Musa Avcıoğlu, sanık Abdul Mecit Başaran’ın hakkında getirilen tüm davalardan 1 yıl hapislik cezasına çarptırıldığını açıkladı.

 

 

382 miligram için 45 gün daha yatacak

 

Karara bağlanan son dava ise, Güney’de bir markette çalışan ve izin gününde 15 Euro karşılığında aldığı 382 miligram hintkeneviriyle KKTC’ye geçen Romanya uyruklu 20 yaşındaki sanık Palistvan Lorant’ın davası oldu. 1 Mart 2011 tarihinde narkotik polisleri tarafından Lefkoşa’da yakalanan ve 3 Mart tarihinde hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilen sanık Palistvan Lorant, Ağır Ceza Heyeti tarafından 45 gün daha hapse mahkûm edildi. Karar Yargıç Musa Avcıoğlu tarafından okundu. Yargıç Avcıoğlu, sanık Palistvan Lorant’ın tasarrufunda bulunan 382 miligram hintkeneviri türü uyuşturucuyu tamamen kendi kullanımı için KKTC’ye sokmasına karşın, buna kimsenin hakkı olmadığını kaydetti.

 

Musa Avcıoğlu, sanık Lorant’ın hakkında getirilen “uyuşturucu madde ithali ve tasarrufu” suçlarından 45 gün hapse mahkûm edildiğini açıkladı ve cezanın karar tarihinden itibaren başlaması talimatını verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ