16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çevreci yeni lastik
04 Nisan 2011 Pazartesi 18:04

Çevreci yeni lastik

Pirelli, üstün performanslı çevreci yeni ürünü tanıttı

Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Pirelli, yüksek performans lastiklerinin teknolojisini küçük ve orta sınıf araçlara uyarladı. Pirelli'nin küçük ve orta sınıf araçlar için geliştirdiği yeni nesil Cinturato P1'in, Pirelli'nin ''Çevre Dostu'' ürün gamında yer aldığı ve sunmuş olduğu üstün performansın yanı sıra çevreci özellikleriyle de dikkati çektiği bildirildi.


Pirelli Avrupa Pazarları Ülke Müdürü Allessandro Deste, İtalya'nın Brindisi kentinde Borgo Egnazıa Otel'de düzenlenen ''Yeni Nesil Cinturato P1'' tanıtım toplantısında, Pirelli olarak yeni ürünler geliştirmeye devam ettiklerini, bunlardan birinin de pazardaki küçük ve orta sınıf araçların hemen hemen tümünün ihtiyaçlarını karşılayan ve yakıt ekonomisi özellikleri daha da geliştirilmiş olan çevre dostu Pirelli Cinturato P1 lastiği olduğunu belirtti.


''Çevre dostu lastik''


Pirelli Citurato P1'in ''2012 Avrupa Birliği Yönetmelikleri''ni şimdiden yerine getirecek şekilde tasarlandığına dikkati çeken Deste, şöyle devam etti:


''Yeni Cinturato P1 yapılan ilk testlerde yakıt ekonomisi ve ses düzeyi gibi iki önemli kriterde son derece başarılı sonuçlar ortaya koydu. Yüzde 15 kadar daha hafif yapısı ve kullanılan yenilikçi teknolojiler sayesinde Cinturato P1 yüzde 25 daha düşük yuvarlanma direnci ortaya koyuyor ve CO2 salınımını yüzde 4 oranında düşürüyor. Sürüş konforu ve sürüş keyfine önemli katkılar sağlamakla kalmayan Pirelli Cinturato P1, 1,5 dB daha az harici gürültü ve 1,0 dB daha az dahili gürültü açığa çıkarıyor. Çevreci özellikleriyle öne çıkmakla kalmayan Cinturato P1 aynı zamanda bazı ölçülerde tüketici dostu RUN FLAT teknolojisini de sunuyor. Yeni Cinturato P1, 2010 yılında satışlarında yüzde 36 paya sahip olan Pirelli'nin çevre dostu ürün gamını daha da zenginleştirecek. Böylece Cinturato çevre dostu serisi Pirelli Grubu'nun en önemli ve büyüme potansiyeli yüksek ürün gamı haline gelirken, Pirelli'nin ''Yeşil Performans'' lastik stratejisi de günden güne güçlenecek.'' 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ