16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çevre için kolları sıvadılar
02 Nisan 2011 Cumartesi 18:48

Çevre için kolları sıvadılar

Limasol Sosyal Sorumluluk (LSS) Kurumu’ndan anlamlı etkinlik

Limasol Türk Kooperatif Bankası Ltd. yan kuruluşu Limasol Sosyal Sorumluluk (LSS) Kurumu’nda daha yaşanabilir bir çevre için kollar sıvandı…

 

Sosyal sorumluluk amacı taşıyan projeler üretmek, girişimler başlatmak ve destek vermek amacıyla Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın yan kuruluşu olarak hayata geçen Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu (LSS) çevre duyarlılığı konusunda öncelikleri belirlemek amacıyla ilgili paydaşları biraraya getirdi.

LTKB Ltd’nin Lefkoşa Merkez Binası’ndaki Kültür Salonu’nda hafta içinde yapılan toplantıya Turizm ve Çevre Bakanlığı Çevre Dairesi, Tarım Doğal Kaynaklar Bakanlığı Orman Dairesi, Kıbrıs Türk Mimar Mühendisler Odası, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu, Elektrik Mühendisleri Odası, Yeşil Barış Hareketi, Enerji Profesyonelleri Birliği’nden temsilciler katıldı.

LTKB Ltd adına Genel Müdür Ahmet Gündüz ve Genel Müdür yardımcıları Abdullah Özsusuzlu ile İlker Bahçecioğlu’nun hazır bulunduğu yaklaşık 3 saat süren toplantıyı LSS Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Ruhi yönetti.

LSS Direktör Sekreteri Emine Uzun’un kurumun amaçlarını içeren sunumu ile başlayan toplantıda daha temiz bir çevre konusunda LSS’nın yapmayı planladığı aktiviteler konusunda katılımcılara bilgiler aktarıldı.

 

“Yaşam kalitesini artırmak istiyoruruz”

Katılımcıların çevre konusunda öncelikli olarak yapılabileceklerle ilgili görüş, düşünce ve önerilerinin tartışılma olanağı bulduğu toplantıda konuşan LSS Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Ruhi, ülkemiz insanının yaşam kalitesini artırmak, sürdürülebilir bir gelecek oluşturmak için tüm paydaşların ortak hareketinin önemine işaret ederek, Kurum olarak toplantıyı düzenlerken ana amaçlarının bu olduğunu kaydetti. Sivil toplumun önerilerine, projelerine diğer paydaşlarla birlikte köprü olmak amacıyla çalışacaklarını belirten Ruhi, KKTC’de yıllardır sosyal sorumluluk amacıyla çeşitli sponsorluk projelerini kar amaçlı kuruluşlar sürdürmekte olduğunu, buna bir standart getirilmesinde yarar bulunduğunu, sosyal sorumluluğun sadece sponsorluk, yani finans desteğinde kalmaması için Limasol Türk Kooperatif Bankası Ltd ve Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu’nun elden gelen her çabayı sürdürmekte kararlı olduğunu vurguladı.

 

Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu toplumsal sosyal sorumluluğa örnek teşkil edecek özel girişim ve projeleri ilgili tüm paydaşlarla ortak bir birliktelikte gerçekleştirmek amacıyla başlattığı toplantıları devam ettirecek. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ