20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cevap Arınçtan!
25 Nisan 2011 Pazartesi 14:13

Cevap Arınç'tan!

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı eleştirdi; ancak yanıt Arınç'tan geldi...

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakana yönelik "Ecevit'in adını ağzına almak için önce abdest alman lazım" şeklindeki sözleriyle ilgili, "Bu ne İslam'ı bilmektir, ne abdesti bilmektir, ne namazdan haberdar olmaktır ne de Ecevit'i methetmektir. Çünkü abdest dediğimiz şey, İslami bir kuraldır" dedi…

 


Arınç, partisinin Bursa Milletvekili adayı Cafer Yıldız'ın seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, seçime yaklaşık 50 gün kaldığını belirterek, ülkenin her yerinde büyük heyecan olduğunu söyledi.


Seçimlerin demokrasinin olmazsa olmazlarından olduğunu, bu büyük imtihandan da başarıyla çıkacaklarını ifade eden Arınç, "Tek ümidimiz milletimizdir. Hep millete güvendik, onlar da bize inandı, güvendi. Kötülerin arasında iyisini seçmek kolaydır. Ama iyiler arasından en iyisini seçmeliyiz. Gerçek seçim budur. İyi bir aday listesi hazırladık. Ben de aranıza geldim. Ben de sizin listenizde yer aldım" diye konuştu.


Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Samsun Meydanı'ndaki konuşmasını televizyondan izlediğini belirterek, "Sözlerinin bir kısmını bir kenara koyun, onu halkımız değerlendirir. Ama bir şey dikkatimi çekti. Onun için sizi haberdar etmiş olayım" dedi.

 

 

Kılıçdaroğlu'na cevap


Başbakan Yardımcısı Arınç, şöyle devam etti: "Bir yerde bir afiş yapılmış, o afişte rahmetli Ecevit, Clinton ile görüşürken, Clinton ayaklarını uzatmış o da karşısında el pençe divan durmuş. 10 yıl sonra Başbakan Erdoğan Obama ile görüşüyor, bu sefer eski Clinton'un durumunda Başbakan Erdoğan var, Obama da yanında 'Ne diyorsun' diye ellerini ovuşturuyor. Onu biz yapmadık, bir yer yapmış. Doğru ya da yanlış. Şimdi aklı sıra Ecevit'i methedecek. Ecevit'i hepimiz sevebiliriz, Allah rahmet etsin, bir siyasetçiydi yanlışı da var doğruları da. Her fani gibi her siyasetçi gibi o da eleştirilebilir. Ama Kılıçdaroğlu, bu eleştiriyi kabul edenlere diyor ki, 'Ey Başbakan sen Ecevit'i ağzına alacaksan önce abdest al da ondan sonra Ecevit'i ağzına al' diyor. Bu akşam hepiniz dinleyeceksiniz. Ben önceden bir kopya vereyim. Şimdi bu o kadar gülünç bir söz ki bu ne İslam'ı bilmektir, ne abdesti bilmektir, ne namazdan haberdar olmaktır ne de Ecevit'i methetmektir.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ