22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çetinkaya kupasını aldı
10 Mayıs 2011 Salı 11:00

Çetinkaya kupasını aldı

Dün akşam Çetinkaya Kulübü’nde düzenlenen gecede Urcan Vangöl Federasyon Kupası,Birinci Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından Çetinkaya’ya verildi.

Urcan Vangöl Federasyon Kupası Final maçının çıkan olaylar sonunda yarım kalması üzerine Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından Lefke’nin hükmen mağlup sayılması kararından sonra dün akşam Çetinkaya Kulübü’nde düzenlenen törende ampiyonluk kupası, Birinci Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ile Cumhurbaşkanı Dr.Derviş Eroğlu tarafından Çetinkaya takımına verildi.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Çetinkaya Kulüp Başkanı Ali Kösezade,sonu güzel bitmeyen ve tasvip etmedikleri bir kupa finali yaşandığını söyledi.

Urcan Vangöl’ün vefatının ardından camia olarak kenetlendiklerini söyleyen Kösezade,sezon boyunca mücadele eden teknik heyetini ve futbolcularını kutladı.

Kösezade’nin ardından söz alan Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğulları ise, Çetinkaya’nın uzun yıllar Kıbrıs Türk Futboluna hizmet veren efsane bir camia olduğunu ve mazisinin başarılarla dolu olduğunu söyledi.

Çetinkaya’nın efsane yanını konuşmak istemediğini söyleyen Bulutoğulları,en kötü günde camiya sahip çıkan Urcan Vangöl’ün Çetinkaya’nın başarısı için çalıştığını ancak bu günleri göremeden aramızdan ayrıldığını söyleyen Bulutoğulları,Urcan Vangöl’ün Çetinkaya camiası tarafından hep anılacağını ve hatırlanacağını söyledi.

Cemal Bulutoğulları’nın konuşmasının ardından söz alan Maliye Bakanı Ersin Tatar ise, başarısından dolayı Çetinkaya camiasını kutlayarak sözlerine başladı.

Birinci Ligde bu sezon Başkent ekiplerinden Çetinkaya ile birlikte Yenicami ve Göçmenköy’ün de mücadele edeceğini söyleyen Tatar,ülkenin maddi açıdan yaşadığı sıkıntılara rağmen kulüp yöneticilerinin ülke gençliğine hizmet vermek için çaba harcadıklarını söyledi.

Hükümetin imkanları dahilinde sporun bütün branşlarına katkı yaptığını söyleyen Ersin Tatar,ülke gençliğine hizmet veren her organizasyona destek olacaklarını söyledi.

Gecenin son konuşmasını yapan Cumhurbaşkakı Dr. Derviş Eroğlu ise, Çetinkaya’nın Kıbrıs Türk Futbolu’nda çok önemli bir yere sahip bir camia olduğunu ve hep başarıları ile anıldığını söyledi.

Yeni sezonda Çetinkaya ile birlikte tüm takımlara başarılar dileyen  Eroğlu,bazı maçların hakem hataları, bazı maçların futbolcu hataları bazı maçların ise taraftar hataları sonunda istenmeye şekilde sonuçlanabileceğini,önemli olanın bunu sürekli olmasını engellemek olduğunu kaydetti ve Çetinkaya camiasını kutladı.

Konuşmaların ardından Urcan Vangöl Federasyon Kupası Şampiyonu Çetinkaya futbolcularına madalyaları, Maliye Bakanı Ersin Tatar,Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğulları ve Futbol Federasyon Asbaşkanı Ali Karavezirler tarafından verilirken,şampiyonluk kupasını Birinci Cumhurbaşkanı Rauf Denktan ile Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu birlikte verdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ