16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çetinkaya da üzgün
23 Nisan 2011 Cumartesi 13:31

Çetinkaya da üzgün

Dizdarlı: “Kupayı onlar kaldırsaydı da bizler mutlu olacaktık”

Urcan Vangöl Federasyon Kupası Final maçında yaşanan üzücü olayların ardından dün Çetinkaya Kulübü’nde bir basın toplantısı düzenlendi.

 

Toplantıda söz alan Çetinkaya Basın Sözcüsü Dr.Bülent Dizdarlı konuşmasına liglerde şampiyon olan ve bir üst lige yükselen takımları kutlayarak başladı.

 

Çetinkaya’nın son dönemlerde efsane adına yakışmayan bir şekilde ilgisizlikten dolayı bir gerileme dönemi yaşadığını,camianın ilgisizliğinden ve ülkede yaşanan global krizden dolayı kurulan altyapının çöktüğünü ve takımın her zamanki şampiyonluk hedefinden uzak kaldığını söyledi.

 

Bu zor dönemde göreve gelen yönetimlerin de takımı ligde bırakmaktan başka bir şey yapamadığını söyleyen Dizdarlı, bu çıkmazın yaşandığı günlerde Urcan Vangöl’ün ortaya çıktığını ve sönmeye yüz tutmuş efsaneyi küllerinden yeniden yaratmak için çalışma başlattığını kaydetti.

 

350 bin Türk Lirası borçla göreve başladıklarını söyleyen Dizdarlı, işe genç takımdan başlayarak onları toparladıklarını, A Takıma ülkenin yıldız futbolcularından Serkan, Serhan, Hasan Piro, Hüseyin Şevki ve Burak gibi futbolcuların transferini gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Ligin başlamasına az bir zaman kala en iyi şekilde hazırlanıp başlangıç yaptıklarını söyleyen Dizdarlı, ligin başlangıcının hakem hataları ile dolu olduğunu ve bu hataların da hep Çetinkaya’yı etkilediğini söyledi. Bostancı Bağcıl maçında leyhlerine verilmesi gereken penaltının verilmediğini ve rakibe verilen uyduruk bir penaltı ile maçın eşitlikle tamamlandığını söyleyen Dizdarlı, bundan sonra oynanan Mağusa Türk Gücü, Doğan Türk Birliği ve Küçük Kaymaklı maçlarında da mağdur olan tarafın hep kendilerinin olduğunu söyledi.

 

Tüm bunlar yaşanırken Urcan’ın kaybedilmesinin kendileri açısından yıkım olduğunu söyleyen Dr.Bülent Dizdarlı, Urcan’ın manevi başkanlığının hep devam ettiğini ve projelerinin Ali Kösezade’nin başkanlığa vekaleti ile yönetimin kurulunca devam ettirildiğini kaydetti.

 

Urcan’ın ölümünün ardından takımın bir seri yakaladığını, bu serinin içinde hakem hatalarının canlarını çok yaktığını söyleyen Dr.Bülent Dizdarlı, kimsenin inanmadığı takımın, ikinci devrenin ilk maçı olan Bostancı Bağcıl maçına kadar kimsenin dikkatini çekmediğini kaydetti. “Bağcıl maçının kazanılmasıyla olan oldu” diyen Dizdarlı, bir daha Çetinkaya ile adının anılması mümkün olmayan Fehim Dayı’nın adeta kendilerini doğradığını ve bir sonraki maç olan Küçük Kaymaklı maçına elleri kolları bağlı bir şekilde çıkmalarını sağladığını ifade etti. Küçük Kaymaklı maçının kaybedilmesiyle yönetim ve teknik heyetin hedef olarak kupaya yöneldiğini söyleyen Dizdarlı, yıl boyunca mağdur olmalarına rağmen sadece şikayetlerini dile getirdiklerini, asla hiçbir hakeme darp girişiminde bulunmadıklarını, bulunmayı da düşünmediklerini ancak Disiplin Kurulu’nun yönetimde görev yapan Çetinkayalı yöneticilere toplam beş buçuk ay hak mahrumiyeti ve para cezası verdiğini söyledi.

 

O dönemlerde dile getirdikleri, “Hakemlerimiz futbolun gerisindedir, tedbir alın” sözlerinin ne diğer camialar, ne Futbol Federasyonu, ne de Spor Basını tarafından dikkate alınmadığını, ”Futbol hata oyunudur, hakem de hata yapar” diye savunulduğunu söyleyen Dizdarlı, bu şekildeki düşüncenin bizi nereye getirdiğini artık cami avlusundaki kör dilencilerin bile farkında olduğunu kaydetti.

 

“Son bir ayda oynanan 4 karşılaşmada (bunların 3 tanesi Atatürk Stadı’nda gece oynanan final niteliğinde karşılaşmalardır) ciddi darp olayları yaşanmış ve buna karşın federasyon sütten çıkma ak kaşık gibi sadece ceza vermekle yetinip onda bile adaletli olmamamıştır” diyen Dizdarlı, Urcan Vangöl adını taşıyan final maçının istenmedik şekilde sonlanmasında gerekli güvenlik tedbirlerini almadan oynanmasını sağlayan Futbol Federasyonu olduğunu söyledi.

 

Lefke camiası ile hiçbir sorunları olmadığını söyleyen Bülent Dizdarlı, Lefke takımının kendilerinden daha iyi oynadığı müsabakanın sonunda, “Kupayı onlar kaldırsaydı da bizler mutlu olacaktık” dedi.

 

Bülent Dizdarlı konuşmasına devamla; “Bu sonuç inanın en istemediğimiz sonuçtur ancak taraflı medyadan bu konuda da şikayetçiyiz. İki gündür Serhat arkadaşım hakemi sanki Çetinkaya camiası ayarlamış gibi ulu orta yayın yapmaktadır. Eğer bir bildiği varsa çıksın adam gibi söylesin. Yoksa böyle mikrofon önündedir diye aklına geleni söylemesi bizleri yaralamaktadır. Kendisini itidale davet ediyoruz” dedi.

 

Çetinkaya Spor Külübü’nün nerdeyse borçlarının tamamını kapatmış, 50 kişilik Urcan Vangöl Spor Okulu ile alt yapısında minik ve yıldızlar takımlarını yeniden yaratmış, genç takımından A takıma yıldız sporcular kazandırma çabasına girmiştir diyen Dizdarlı, Urcan Vangöl Projesi olarak basketbola da el atılmış, özellikle bayan basketbol liginin oynanması yönünde çaba koymuş, erkeklerde de yıldız ve genç kategorisinde müsabakalara girildiğini ifade etti. Futbol ve basketbol dışında, bilardo, bocce ve darts sporu ile ilgili sporculara camia olarak kucak açtıklarını dile getiren Dr.Bülent Dizdarlı, tüm bu açıklamalara ek olarak yaşanan bu olayları Çetinkaya Yönetimi’nin kabul edilmez olarak nitelendirdiğini savunarak Futbol Federasyonu’nu gereğinin yapılması için göreve çağırdıklarını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ