15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çelik cezaevine
30 Nisan 2011 Cumartesi 15:39

Çelik cezaevine

Sahte pasaportla yakalanan Çelik, cezaevine gönderildi…

Adem KAVAZ

 

Ercan Devlet Havalimanı’ndan KKTC’ye sahte TC pasaportuyla giriş yaptı 30 gün de turist vizesi aldı ancak çıkış yaparken yakayı ele verdi. Tutuklanan Aslan Muzaffer Çelik, dün teminat duruşması için Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

 

 

30 günlük turist vizesi aldı

 

Tahkikat memuru mahkemede olayla ilgili olguları açıkladı. Polis, zanlı Aslan Muzaffer Çelik’in evrak sahteleme, sahte resmi belge düzenleme ve tedavüle sürme suçlarından methalder olduğunu belirtti. Polis, TC vatandaşı olan zanlının, Erdem Küçük adına düzenlenen sahte TC pasaportuyla 2008 ve 2011 yıllarında ülkeye giriş ve çıkış yaptığını anlattı. Çelik aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirten polis, Çelik aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

 

Bir ay cezaevinde bekleyecek

 

Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin, huzurunda görüşülen davada, zanlının işlediği suçun ciddi olduğuna dikkat çekerek, zanlı Çelik’in davaları görüşülünceye kadar bir ayı aşmayacak şekilde Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ