14 Aralık 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çekilsinler çekeyim devri bitiyor!
14 Şubat 2012 Salı 16:34

'Çekilsinler çekeyim' devri bitiyor!

Bu yeni teknoloji sayesinde, fotoğraf karesine giren insan ve araçlardan kurtulabileceksiniz !

Dünyaca ünlü bir anıtın önünde arkadaşınızın görüntüsünü çektiğiniz sırada sürekli olarak fotoğraf karesine giren insan ve araçların görüntüleri artık size zaman kaybettirmeyecek.

 

Kamera ve cep telefonları için görüntüleme teknolojileri, uygulamalar ve mühendislik hizmetleri veren Scalado Inc. adlı İsveç şirketinin bulduğu yeni nesne kaldırma teknolojisinin ürünü olan ''remove'' (kaldır) uygulamasıyla artık arkadaşınızın görüntüsünü çekmek için araçların geçmesini bekleyerek zaman kaybetmekten kurtulabileceksiniz.

 

Kameradaki ''remove'' işlevi, 5-6 görüntüyü peşpeşe çektikten sonra görüntüleri analiz ediyor ve istenmeyen detaylardan arındırılmış bileşik bir görüntüyü otomatik olarak yaratıyor. Bunun da ötesine geçen remove uygulaması, fotoğraf karesindeki potansiyel istenmeyen nesneleri belirleyerek daha parlak hale getiriyor ve size sadece bir tuşa basarak bunlardan kurtulma seçeneği sunuyor.

 

Elektronik dünyasından haberler veren engadget.com sitesinin haberinde, remove uygulamasının, dünyadaki cep telefonu ve telekom sektörünün önde gelen firmalarının son teknoloji ürünlerinin yer alacağı, 27 Şubat - 1 Mart günleri arasında İspanya'nın Barselona kentinde yapılacak olan Mobile World Congress fuarında tanıtacağı bildirildi. 

 

A.A. -TAK

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ