17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Carlos sahnede
04 Mayıs 2011 Çarşamba 14:41

Carlos sahnede

Canlı müzik eşliğindeki oyun, izleyenlerin büyük beğenisini topladı

Ziya NASIFOĞLU

 

Çatalköy Belediyesi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Tiyatro SU, Şahin Örgel’in yazdığı ‘Carlos’ adlı oyunu ,Pazartesi akşamı Girne Amerikan Üniversitesi Spectrum’da sergiledi. Oyunun sonunda izleyicilerin sıcak ilgisinden çok etkilendiklerini belirten Tiyatro Su Sanat Yönetmeni Derman Atik, Çatalköy Belediyesi çatısı altında çalışmalarını yürütmelerine olanak sağlayan Başkan Mehmet Hulusioğlu’na ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti. Atik, Girne’de yırtılan ve söktürülen afişlerinden dolayı üzgün olduklarını kaydetti.

 

 

Söz ve müzik Atik kardeşlerden

 

Derman Atik, ‘Carlos’ oyunun çalışmalarına 2010’un Aralık ayında başladıklarını belirterek, sergilenen performanstan etkilenen oyunun yazarlarının kendilerini, oyunu Türkiye’de de sahnelemeye davet ettiklerini söyledi. Derman Atik, 2 perdelik oyuna canlı müzik, şarkı ve dans eklediklerini anlatarak, şarkıların sözlerini kendisinin bestelerin ise kardeşi Kamil Atik’in olduğunu ifade etti.

 

 

Oyun kapalı gişe oynadı

 

Derman Atik, oyunun yazarı Şahin Örgel’in ‘Söz ve müzikleri ben yapsam ancak bu kadar güzel olurdu’ dediğini ifade ederek, canlı müzik ve şarkılar eşliğindeki oyunda 27 kişinin görev aldığını söyledi. Girne Belediyesi’nden ayrıldıktan sonra Çatalköy Belediyesi çatısı altında çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Atik, Çatalköylülerin tiyatrolarına sahip çıktığını dile getirdi. Sergilenen oyunlarda tüm yerlerin dolduğunu belirterek, bu kadar ilgi göreceklerini tahmin etmediklerini açıkladı.

 

 

Carlos, bölgeleri gezecek

 

Derman Atik, Batı Bölgesi turnesine Girne’den başladıklarını belirterek, Ekim ayından itibaren ise Doğu Bölgesi’nde turneye çıkacaklarını kaydetti. Canlı müzik eşliğinde gerçekleştirilen komedi tarzındaki oyun, 6 Mayıs Cuma günü Lefkoşa AKM’de, 14 Mayıs Cumartesi günü Güzelyurt AKM’de ve 20 Mayıs Cuma günü Lefke AKM’de izleyiciyle buluşacak. Oyunlar, saat 20:30’da başlayacak. Bilet fiyatları 5 TL olup, oyun geceleri gişeden temin edilebilecek. Oyununun dekor tasarımını Ordu’lu Mehmet Hartamacı, Işık Tasarımını Levent Cantürk, Kostüm Tasarımını Derman Atik, Koreografisini Nezahet Sözerim, Reji Asistanlıklarını Dilek Kurnaz, Şerife Eminağa, Sahne Amirliğini Yaşan Kadıroğlu yapıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ