25 Haziran 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CapitalBank Girne’de
16 Eylül 2013 Pazartesi 09:26

CapitalBank Girne’de

CapitalBank Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Arhun: “Sermayemizi birinci yıl 7 milyon 500 bin TL yerine, 2 kat artırarak, 15 milyonTL’ye çıkardık”

Yeşilada Bank’ı devralan ve CapitalBank olarak yeniden ekonomi dünyasına kazandıran Tekin Arhun, üçüncü şubesini Girne’de açtı. Banka yönetimini devaldıktan sonra, hedefini ödenmiş sermaye 7 milyon 500 bin TL, ileriki 2 yıl için ise 40 milyon TL taahhüt eden CapitalBank, bir yıl içinde bu rakamı iki katına çıkarmayı başardı.

Capital Bank, üçüncü şubesini, Girne’de, Ziya Rızkı Caddesi üzerinde açtı. Açılışa Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun yanı sıra, çok sayıda konuk katıldı.

 

Arhun: Hızla büyüyoruz

Açılışta konuşan CapitalBank Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Arhun, “Sermayemizi birinci yıl 7 milyon 500 bin TL yerine, 2 kat artırarak, 15 milyonTL’ye çıkardık” dedi.

Arhun, kısa sürede sermayelerini 20 milyon TL’ye çıkarmak istediklerini de belirleterek, bu yönde yoğun bir uğraş verdiklerinin altını çizdi.

 

“Ödediğimiz vergi de artıyor”

Arhun, konuşmasında, arzu edilen büyüme paralelinde, devletin de artan bir şekilde vergisini aldığını ve bunu da büyük bir gururla ödediklerini söyledi.

Arhun, konuşmasında Merkez Bankası’na verdikleri taahhütler ışığında bilgi de verdi. Arhun şunları söyledi:

“KKTC Merkez Bankası’na atfen verilen ve 3 yılı kapsayan, fizibilite çalışma raporunda, çalışan personel sayısı, birinci ve ikinci yıl için 30 kişi taahhüt ettik. Bankayı devir aldığımız da mevcut çalışan sayısı, sadece 9 iken, şu an ismini de değiştirip, CapitalBank yaptığımız bankamızda, çalışan sayısı 71 kişi olmuştur.

Orta vadeli büyüme hedeflerimiz kapsamında, üçüncü yıl için şube sayısını 5’e, personel sayımızı 100’e çıkarmayı taahhüt ettik. Ancak, daha şimdiden, birinci yılda CapitalBank LefkoşaMerkez, Batı Girne, Güzelyurt Terminal, Mağusa Salamis Yolu, Taşkınköy olmak üzere, 5 şubemiz hizmet vermekte, Kaymaklı şubemiz ise 2 hafta içerisinde hizmete girecektir.

Karaoğlanoğlu ve Çatalköy şubelerimiz ise konsept proje çalışmaları başlatılmış ve 2 ay içinde hizmete girecektir. Yine orta vadeli büyüme trendimize bağlı olarak, bir yıl içinde, CapitalBank İskele, Lefkoşa Surlariçi ve Yenikent olmak üzere, 3 şube daha hizmete alıp, toplam 11 şube olarak faaliyet göstereceğiz.

Allah kısmet ederse, önümüzdeki yıl, şuan da projesi ve tüm hazırlıkları tamamlanmış olan Genel Müdürlük binamızı da tamamlayıp uzun dönemli hedeflerimiz doğrultusunda yeni şubelerimizle şube sayımızı 15’e çıkarıp, buna paralel personel sayımızı da artırarak 155’e çıkaracağız.”

Banka yönetimi bize devredildikten sonra, siz saygın müşterilerimizin bizlere duyduğu güvenle aktif büyüklüğümüz Ağustos sonu itibariyle %775 artarak, 16 milyondan 140 milyona, mevduatlarımız %900 artarak, 12 milyondan 120 milyona, plasmanlarımız %5400 artarak, 1 milyon 848 bin TL’den 102milyona, özkaynağımızı ise %600 artırarak, 2 milyon 572 bin TL’den 18 milyona yükseltip, bankamızın başarı performansını profesyonel bankacılık yönetimi, kurumsallaşmış teknik alt yapımız, çalışanlarımızın özverisi ve modern işletme yöneticiliği sayesinde artırmış olmanın sevincini yaşıyorum.

Bankamız CapitalBank’ı, güçlü sermaye yapısıyla, öncelikle sektörün en tecrübeli, söz sahibi, güvenilir, kendi alanlarında uzman personel ve yönetim kadrosunu, saygın kişilerle oluşturduk ve bankamızı kendi alanlarında uzman profesyonellere devrettik.

Gelen kredi tekliflerine, Genel Müdürlük Kredi Komitesi tarafından, çok hızlı şekilde değerlendirilerek ve sadece 6 saat içerisinde cevap verilmektedir. Bugüne kadar verilen krediler hassasiyetle incelenip verilmiş; şuanda kanuni takip hiç denecek kadar az, hatta müşterilerimizin kayda değer taksit geriliği dahi yoktur.

 

 

“Mevduatın yüzde 90’ı iç piyasaya”

Arhun, CapitalBank olarak, toplanan mevduatın, %90’ını yerel iç piyasalarda kredi olarak geri vererek, mevduatların yatırıma dönmesine ciddi katkı sağladıklarının da altını çizdi.

 “Kısa sürede, CapitalBank olarak, ATM’lerle de ekonominin içinde yer alacaklarının altını çizen Arhun, “Tüm ön hazırlıkları tamamlanmış, çok yakında bağımsız kredi kartı, pos cihazlarımız ve ATM'lerimizle de hizmet vereceğiz” dedi.

Arhun kısa sürede yapılacakları ise şöyle sıraladı:

“KKTC finans sektöründe, vatandaşların birikimlerini en iyi şekilde değerlendirerek, özel teşebbüslere teşvik sağlamak, mali destek sağlayıp katkı koymak, ayni zamanda ülkemizin, sürdürülebilir ekonomisine ve kalkınmasına destek vererek, finansal piyasalarda denge ve istikrarın sağlanmasına yardımcı olarak, üniversite mezunlarımıza istihdam imkanı yaratarak, devletin iş yaratma yükünü de paylaşarak, hem ülke istihdamına ve gayri safi milli hasılasına katkıda bulunduk.

KKTC bankacılık sektörü içerisinde iddialı bir marka olarak adımızı yazdırdık. CapitalBank, logosuna yakışır bir şekilde,‘ekonominin yükselen ve parlayan yeni yıldızı’olacak ve sektörde ayrı bir marka olarak anılacaktır.”

 

 

“Çalışan başarır”

Başarı, bazen hayal ettiğini hayatında görmektir. Bazen, sıfırdan zirveye çıkmak, bazen ise, sektördeki işi en iyi yapanlardan biri olmaktır. Bazen de dün yaptığın işi bugün, daha iyi yapabilmektir. Önemli olan nerden başladığımız değil, nereye varmak istediğimizdir. Çalışan başarır.

Bugüne kadar hayatım boyunca öncelikle Allah’ıma sonra devletime, yasama ve yargı organlarıma olan inancımı ve güvenimi asla kaybetmeden çalıştım. Bugünden sonra da aynı inanç, kararlılık ve güvenle çalışacağım.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ