16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Canbulat Lisesi Mezunları Buluştu
30 Eylül 2013 Pazartesi 12:46

Canbulat Lisesi Mezunları Buluştu

Canbulat Lisesi mezunları bulaşmasına, eski müdürler, muavinler,öğretmenler ve mezunlar katıldı

İSMET EZEL – Mağusa Haber Ajansı

1975 yılnda Mustafa Adaoğlu’nun direktifi ve müdürlüğü ile Özdal Uluca tarafından eğitim yılına başlayan okul 20 yıl lise olarak hizmet verdi. 1995 yılından bu yana ise Canbulat Özgürlük Orta Okulu olarak hizmet ediyor. İlk  müdür Mustafa Adaoğlu ardından ise diğer müdürler Özdal Uluca,Erol Erozan ve lisenin son müdürü ve ortaokulun ilk müdürü Ayşen Öztürk,Ülkü Coşkun ve şimdiki müdür Gülyüz Debeş.

 

“Hem üzüntülü hem sevinçliyim”

Geceye eski müdürler, muavinler,öğretmenler ve mezunlar katıldılar. İlk konuşma organizasyon komitesi adına Ebru Karakaşlı tarafından yapıldı. “Bu gece hem gururlu, hem üzüntülü hem de sevinçliyim” diyen Karakaşlı, “Müdüre hanıma komitedeki arkadaşlarıma teşekkür ederken onları da sahneye davet ediyorum dedi. Aramızdan ayrılanları saygı ile anarken arkadaşlarımı kucaklıyor öğretmenlerimizin de ellerinden öpüyorum” dedi. Okul Müdüresi Gülyüz Debeş de konuşmasında şunları söyledi: “Bu nostalji gecesinde lisemizin mezunlarını öğretmenlerini ve idarecilerini sevgi ile kucaklıyorum onlarla bu günlere geldik iyi ki vardınız.

 

“Film şeridi gibi seyrediyorum”

“Sizleri okulun Müdüresi olarak ağırlamaktan konuk etmekten gurur duyuyorum sizlere kapımız her zaman açıktır. Bu geceki gibi bu alanda toplanıp sınıflara dağıldığınızı meslektaşlarımın da arkanızdan sınıflara girip sizlere ders verdiğini ve sizleri bu günlere taşıdığını bir filim şeridi gibi seyrediyorum eminim ki hepimiz de aynı filimi birlikte seyrediyoruz. İlk balo 2005 de okul Müdüresi Ülkü Coşkun tarafından 30.yıl balosu olarak düzenlenmişti.

8 yıl sonra ise bugün CL Mezunları Buluşması yapıyoruz. Komiteye teşekkür ederim. Aramızdan ayrılan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum iyi ki vardılar. Gelenleri kucaklarken sözlerimi Can kafeste durmaz uçar dizileri ile başlayan bir halk ozanımızın şiiri ile noktalıyorum.” 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ