16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çaluda, Bakan mı olacak?
09 Nisan 2011 Cumartesi 16:33

Çaluda, Bakan mı olacak?

'Bakan yine değişecek' iddiaları üzerine gözler Çaluda'ya çevrildi...

Rana SARRO

 

Ulusal Birlik Partisi’nde (UBP) gerçekleşen kabine değişikliği Güzelyurt bölgesinde büyük tepkiyle karşılandı. Türkay Tokel’in kabine dışında bırakılarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na Şerife Ünverdi’nin getirilmesiyle Güzelyurt bölgesindeki bakan sayısı bire düştü. Güzelyurt UBP tabanı iki bakanlıktan birinin alınmasına büyük tepki gösterdi. Bunun üzerine, Güzelyurt bölge milletvekilleri, örgütler ve ilçe yönetimi Başbakan ve UBP Genel Başkanı İrsen Küçük ile görüşerek, rahatsızlıklarını dile getirdi. Haberdar’a konuşan Güzelyurt İlçe Başkanı Ahmet Çaluda şok açıklamalarda bulundu.

 

‘Haketmedik’

 

UBP’de gerçekleşen kabine değişimiyle Güzelyurt bölgesinde iki bakanlıktan birinin alınmasının yanlış bir karar olduğunu savunan Çaluda; ‘Bunu hak etmedik, bu olay bizi üzdü. Güzelyurt’un oy potansiyelinin göz önünde tutulması lazımdı. Bu bakımdan bizden çok tabanda rahatsızlık yarattı’ diye konuştu.

 

Üzüldük’

 

‘Üzülmedik desek yalan olur’ diyen Çaluda, Başbakan ve UBP Genel Başkanı İrsen Küçük ile görüştüklerini ve tabanı da yatıştırmaya çalıştıklarını belirterek, şöyle konuştu: ‘İlçe Başkanlığı olgunluk gerektirir ve dengeleri korumak en doğal hakkımdır. Bu yüzden tepkimizi koyduk Başbakan’a izahımızı yaptık’ dedi.

 

‘ÇALIŞMA BAKANI YENİDEN DEĞİŞECEK’

Kabinede gerçekleşen revizyonla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Şerife Ünverdi’ye verilmesinin ardından ne gibi bir telafi olacağı’ sorusu üzerine ise Çaluda; ‘kabinede nöbet değişimi olması normaldir, ileriki günlerde nöbet değişimi olacak’ dedi.

 

‘ELBETTE BEN HAKEDERDİM'

Tabanın da etkisiyle Başbakan’a iletilen rahatsızlık üzerine önümüzdeki günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yeniden bir değişim gerçekleşeceğini söyleyen Çaluda’ya, ‘Bakanlığa siz mi getirileceksiniz’ sorusu yöneltildi. Çaluda; ‘Türkay Bey’in görevinden alınmasını istemezdim ancak alınması halinde, elbette ben olacağıma dair beklentim vardı. Bakanlık Türkay Tokel’in elinden alınacaksa, bu görevi, İlçe Başkanı olarak ayrıca sendikacılıktan gelen birisi olarak ve tecrübe yönünden bunu benim hak ettiğimi düşünüyorum’ dedi.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ