18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çakulet Kutusu Mağusa’da açılacak
25 Kasım 2011 Cuma 10:49

Çakulet Kutusu Mağusa’da açılacak

Cemal Dayı Solina Stand-Up komedi ile 2 Aralık’tan itibaren Gazimağusa’da seyirci karşısına çıkacak

Kıbrıs Türk Komedi Tiyatrosu, Alper Susuzlu’nun yazıp yönettiği, Çakulet Kutusunda Fotoğraflar ya da Cemal Dayı Solina Stand-Up komedi ile 2 Aralık’tan itibaren Gazimağusa’da seyirci karşısına çıkacak. Gazimağusa Belediye binasında saat 20.00’de izleyici karşısına çıkacak oyun 2 Aralık’tan,17 Aralık’a kadar sahnede olacak.

 

Aynı zamanda meddah gösterisi

Yalnız başına yaşayan bir adamın çocukluk ve gençlik anıları; çocuklarına olan hasreti, onları görebilme hayaliyle avuntusunu anlatan Çakulet Kutusunda Fotoğraflar adlı Stand-Up komedi aynı zamanda bir meddah gösterisi olma özelliğini taşıyor.

 

Yaşam anılarını paylaşacak

Tek başına sahne alacağı tiyatro oyunuyla seyircileri yolculuğa çıkacağını belirten Alper Susuzlu, vefa, sevgi, hasretlik gibi temaların temel olarak irdelendiği gösteride 1950’lerden günümüze Kıbrıs’ta yaşamı anılarla paylaşacağını da dile getirdi.

 

“Ailenin önemini anlatmak istedim”

Çocukluk ve gençlik anılarını, büyüklerinden öğrendiklerini ne zamandır izleyici ile paylaşmak istediğini belirten Susuzlu, bir ailenin hikayesini değil, aile kurumunun önemini anlatmak istediğini söyledi.

 

Babasına adadı

Alper Susuzlu Çakulet Kutusunda Fotoğraflar gösterisini rahmetli babası Kemal Recep Susuzlu’ya ayrıca makale ve Nigose Baba romanından alıntılar yapma izni veren Arif Hasan Tahsin’e adadığını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ