19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bunlar vatan hainidir”
08 Nisan 2011 Cuma 16:43

'Bunlar vatan hainidir”

Olaylı mitingden olay yaratacak ifadeler ve iddialar!

Yurdagül BEYOĞLU

 

 

Remzi Kudret (MEC-SEN)

“İsraf büyük boyutta”

 

Hep aynı şeyleri söylemekten bıktık. Meclisteki israf büyük boyutta. Yeni bakanlar müşavirler geliyor. İzaz ikramlar aratacak. Çelekler tamam. Memlekette yapılacak o kadar iş varken biz nelerle uğraşıyoruz.

 

Oğuz Köse (Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası)

 

“İstediği kadar kabineyi değiştirsin boş!”

 

Tekrar meydanlardayız. Kulakları duymayanlara, gözleri görmeyenlere bazı şeyleri anlatmak için buradayız. Hükümet istediği kadar kabineyi değiştirsin boş. Bugün dikenli tel çekmişler. Dikenli tel mandralara gerilir. Sendikal platform mücadeleden korkamamaktadır. Çalışanlar halkla kenetlendi. Dayatılan paket büyük olduğundan tepkimizde büyük olacaktır. Bu mücadelede sonuna kadar varız.

 

 

Mehmet Seyis (DEV-İŞ)

'Bunlar vatan hainidir”

 

(Dikenli telleri kastederek)Böyle manzara yıllardır Kuzey ve Güney arasında görülmekteydi. Bu birini düşman ilan etmesiyle olur. Halkın seçtiği insanlar halkla aralarına dikenli tel çekiyorlar. Bunlar vatan hainidir. Gerçekten yurt hainidir.

 

 

Kemal Darbaz (Basın-Sen)

 

“Alınan kararlar hayata geçirilmeli”

 

Bu tür eylemlerde, eyleme karar veren sendikalar tarafından alınan kararların hayata geçirilmesi gerekmektedir ancak gençlerin sergiledikleri tavırları da demokratik teamüller içinde değerlendiriyorum. Bunlar olabilecek şeylerdir. Kilit cümle, demokrasiyi hayata geçirebilmek ve farklı olaylara hoşgörüyle bakabilmektir.

 

 

Sonay Adem (CTP-BG)

“Buraya temsili destek olmak amacıyla geldik.”

 

 

Mustafa Yektaoğlu(CTP-BG)

“Manevi destek amacıyla geldik.”

 

 

Fatma Ekenoğlu(CTP-BG)

 

“İnsanlarımız göçe zorlanıyor”

 

“Destek için geldik. Sendikalar haklarının geriletilmemesini istiyorlar. Son yaşadığımız süreçte insanlarımız ekonomik kriz, plansızlık, programsızlık içinde göçe zorlanıyor. Bu varoluş mücadelesi duyarsız yöneticilerin duyarlılık kazanması adına yapılıyor. Biz de bu noktada sendikalara dıştan destek veriyoruz.”

 

Eşref Vaiz (Sağlık eski bakanı)

 

“Sandıktan başka çözüm yoktur”

 

“Malum paketle ilgili tepkiler devam ediyor. Sendikal platform eylemlerini sürdürüyor. Bundan sonra eylemlerin şekli değişecek. Çadır eylemleri düşünülüyor. Eylemler, hedef kaydırmamak şartıyla doğru eylemlerdir. Provokatif eylemler amaca ulaşmayı engelliyor. Kıbrıs Türk Halkı kendi kendini yönetmek istiyor. Bu hükümet yüzde 45 oy aldı. Seçim ve sandıktan başka bir çözüm yoktur. Bu yüzden insanları doğru bilinçlendirmek gerekir. Başarılar diler, teşekkür ederim.

 

 

Cahit Gürses (Mitingi protesto eden polis memuru)

 

“Nankörlük ediyorlar'

 

Ben mitingcileri protesto etmek, polislere selam vermek için geldim. Var mı Türk bayraklı biri? Ben bilirim 74 öncesi bir bisikleti olan zengindi. Şimdi hepsinin 3 arabası var ve nankörlük ediyorlar, Türkiye’ye küfrediyorlar. İnsan şükreder. Bunların yarısı Rum’dan beslenir. Ben İngiliz’in koruyucu polisiydim. Kıbrıs Cumhuriyetini kuran bizdik. KKTC’yi kuran da bizdik. Bu nankörlüktür, hainliktir. Gidip bana Brüksel’de Türkler aleyhine yaparlar. Arkadaşlarımın ölüsünü taşıdığım parmak uçlarım 50 yıl var sızlar. Ben bu işlerin içinde büyüdüm. Hem Eoka, hem TMT’yi bilirim. Dökülen kanları ben bilirim. Öldürülen Türkleri ben bilirim. O zaman silah da yoktu. Bir mermi bulundurmak idam sebebiydi. Bunları unuttular. Bu yapılanları kınıyorum.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ