12 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Bulutlar Bizim”, çocuklar bizim!
08 Aralık 2011 Perşembe 12:39

“Bulutlar Bizim”, çocuklar bizim!

Anlamlı etkinlikte, Çocuk Hakları ve Çocuk Katılım Hakkı konusuna dikkat çektiler...

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü ve SOS Çocuk Köyü işbirliği ile Çocuk Hakları ve Çocuk Katılım Hakkı konusuna dikkat çekmek ve sosyal farkındalık yaratma amacıyla “Bulutlar Bizim” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

 

“Bulutlar Bizim”

Girne bölge okullarından GAÜ Kolej, 23 Nisan İlkokulu ve Karaoğlanoğlu ilkokulu 7-12 yaş öğrencilerine yönelik düzenlenen “Bulutlar Bizim” tiyatro oyunu GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüs Uluslararası Kongre Merkezi Spectrum Hall sahnesinde sergilendi.

 

Çocuk haklarına vurgu yapıldı

Tiyatro gösterisinden önce GAÜ Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm öğrencileri ve SOS Çocuk Köyü yetkilileri tarafından çocuk haklarına yönelik hazırlanmış broşür, sticker, anahtarlık gibi bilinçlendirmeye katkı sunacak materyaller dağıtıldı.

 

“Amaç, farkındalık yaratmak”

 

GAÜ Okul Öncesi Öğretmenliği bölüm başkanı Dr. Mehmet Toran tarafından yapılan açıklamada etkinliğin çocuk hakları ve çocuk katılım hakkı ile ilgili sosyal sorumluluk ve farkındalık yaratma amacıyla düzenlendiği belirtildi.

 

“Ortak projelere imza atmaya hazırız”

GAÜ Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünün çocuk hakları ve çocuk refahı konusunda sosyal sorumluluk projelerinde her zaman gereken rolü üstlenme, çocukların yüksek yararını gözeten projelerde yer almayı temel misyon haline getirdiğinin altını çizen Dr. Toran, GAÜ ve Eğitim Fakültesi okul Öncesi Öğretmenliği bölümünün çocuk hakları, çocuk refahı ve gelişimi ile ilgili tüm kesimler ve sivil toplum örgütleri ile ortak projelere imza atmaya hazır olduğunu vurguladı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ