19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Bu tarihe geçecek”
27 Nisan 2011 Çarşamba 12:23

“Bu tarihe geçecek”

Başbakan'ın eşi Gülin Küçük'ten Ünverdi'nin bakanlığına büyük destek

Yurdagül BEYOĞLU

 

Çelen Eycanlı Başkanlığındaki UBP Güney Mesarya Kadın Kolları, muhtarları ile Meclis üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’ye nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Saat 13.00’de gerçekleştirilen ziyarette Başbakan İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük de hazır bulundu.

 

Kabulde bir konuşma yapan Gülin Küçük, Şerife Ünverdi’nin UBP hükümetinin ilk kadın Bakanı olduğunu anımsatarak, “bu tarihe geçecek” dedi.

 

Çelen Eycanlı Başkanlığındaki UBP Güney Mesarya Kadın Kolları, muhtarları ve Meclis üyeleri dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Şerife Ünverdi’nin Bakanlık görevine getirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çelen Eycanlı, “sizin böyle bir göreve getirilmenize çok memnun oldum. Ayrıca Başbakanımıza da teşekkür ederiz. Sadece Şerife Hanımı değil, tüm kadınları onore etmiştir” şeklinde konuştu.

 

 

Ünverdi: “Sizlerden destek aldım”

 

UBP Güney Mesarya Kadın Kolları’nın yaptığı ziyaretten çok memnun kaldığını dile getiren Bakan Şerife Ünverdi, “sizlerden destek alarak yeni görevime başladım” dedi. Kadınların sesi olacağını vurgulayan Ünverdi, Başbakan İrsen Küçük’e de kadınlara verdiği değerden dolayı teşekkür etti.

 

 

“Sadece siyasette değil, yerel yönetimlerde de…”

 

Ünverdi sözlerini şöyle sürdürdü: “Başbakanımıza da çok teşekkür ederim. Bu tüm kadınlara verilen değerdir. UBP olarak hep birlikte çalışıp, hep birlikte mücadele edeceğiz. Sadece siyasette değil, yerel yönetimlerde de çok başarılı olacağız. Donanımlısınız, uzlaşıcı ve cesursunuz. Kıbrıs Türk kadını her zaman cesaretini göstermiştir. Bununla kıvanç duyuyorum. Bundan sonra sivil toplum örgütleriyle diyalog kurup, hep birlikte çalışacağız.”

 

 

“Kapımız hep açık”

 

Kapısının hep açık olduğunu ve açık kalacağını vurgulayan Ünverdi, “bir telefon kadar uzaksınız” dedi. Ünverdi sadece devlet çatısı altında değil özel sektörü canlandırmak adına çalışmalar yapacaklarını ifade ettiği konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ben özel sektörden gelmiş biriyim. Çalışırsanız ortaya bir şeyler çıkarabilirsiniz. Bu tür çalışmalar yapalım ve bu konudaki fikirlerimizi paylaşalım.”

 

 

Gülin Küçük: “Hep arzu ediyorduk ama…”

 

Başbakan İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük de konuşmasında Şerife Ünverdi’yi ziyaret için geldiğini söyledi. Kabinede bir kadının Bakan olmasının kendilerini ziyadesiyle mutlu ettiğini kaydeden Küçük, “şimdiye kadar arzu ediyorduk olmadı. UBP tarihinde ilk kez bir kadın Bakan oldu. Sanırım bu tarihe geçecek. Şerife Ünverdi çok çalışkan ve duyarlıdır. Çok başarılı olacağına inanıyorum. Çalışan insan mutlaka kazanır. Şerife Ünverdi’de bunu fazlasıyla yapmaktadır. Hayırlı, uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

2 hafta önce Mesarya’da bir festival gerçekleştirdiklerini açıklayan Küçük, yaptıkları diğer çalışmalar hakkında bilgi verdi. Okullarla ilgili çalışmalar yaptıklarını anımsatan Küçük, ihtiyacı olan okulların kendilerine ulaşmaları halinde eldeki imkanlar dahilinde katkı koyabileceklerini sözlerine ekledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ