23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu şerefsizce bir eylem
10 Mayıs 2011 Salı 11:03

"Bu şerefsizce bir eylem"

Türkiye’de Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gizli kamera görüntülerinin arkasındaki isim olarak işaret ettiği AK Parti'li İbrahim Faruk Bayındır'dan Bahçeli'ye cevap geldi.

Bahçeli'nin önceki gün İstanbul milletvekillerini tanıtım toplantısında hedef gösterdiği AK Partili İbrahim Faruk Bayındır, "Bu iddia tamamen gerçek dışı bir iftiradır ve Bahçeli'nin kasıtlı olarak yanlış bilgilendirilmesinden kaynaklandığını düşünmekteyim" açıklaması yaptı.
Bayındır, Bahçeli hakkında suç duyurusunda da bulundu. Bayındır, ayrıca Bahçeli hakkında 50 bin TL'lik manevi tazminat istemli dava açtı. Savcılığa sunulan dilekçede, "Sayın Devlet Bahçeli ile kişisel bir husumetimiz yoktur. Bahçeli, sevdiğimiz ve saydığımız bir devlet adamıdır. Ancak gerçeğin ortaya çıkarılması için bu yasal müraacatı yapmak zorunda kaldık" ifadeleri kullanıldı.

Yazılı açıklama yapmıştı
Bayındır dün iddialarla ilgili bir yazılı açıklama da yapmıştı. Bayındır, açıklamasında, "MHP tarafından 08.05.2011 günü İstanbul'da düzenlenen seçim mitingi sırasında MHP lideri Sn. Devlet Bahçeli tarafından, AK Parti Küçükçekmece Belediye Meclis Üyeliği yaptığım, AK Parti'den milletvekili aday adayı olduğum belirtilerek, kaset skandalları ile ilgili yayınlar yapan internet siteleri ile bağlantılı olduğum, değişik ülkeler üzerinden yapılan alçakça yayınları gerçekleştirdiğim iddia edilmiştir. Bu iddia tamamen gerçek dışı bir iftiradır ve Sayın Devlet Bahçeli'nin kasıtlı olarak yanlış bilgilendirilmesinden kaynaklandığını düşünmekteyim" ifadelerini kullanmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ