19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu sefer hortum vurdu
03 Nisan 2011 Pazar 22:53

Bu sefer hortum vurdu

Selden sonra hortum da Lapetos Otel'de hasar yaptı

İbrahim ÖZDAMLA

 

Şiddetli rüzgarın ardından gelen hortum, Lapta sahil şeridinde bulunan Lapetos Otel’i vurdu.

Lapta’da bulunan Lapetos Otel dün saat 14.30 sularında şiddetli rüzgarın ardından gelen hortum nedeniyle zarara uğradı.

Geçtiğimiz aylarda sel sularına maruz kalarak yaralarını sarmaya çalışan Lapetos Otel, bu sefer de horum gazabına uğradı.

Hortum, Lapethos Otel’in deniz kenarında bulunan restoranının çatısını uçurdu. Çatının yarısı yaklaşık 30 metre uzaklıktaki, evin bahçesine düştü.

 

Büyük hasar var

Lapetos’un işletmecisi Tijen Apakgün Haberdar’a yaptığı açıklamada “Henüz geçtiğimiz aylarda uğradığımız sel felaketinin zararlarını gideremeden şimdi de başımıza bu felaket geldi” ifadelerini kullandı.

Apakgün, otellerinin 500 yatak kapasiteli olduğunu ve bu yıl tam anlamı ile yüzde 100 dolu olacaklarını belirterek şansızlıkların bir türlü peşlerini bırakmadığından yakındı.

Hasar tespiti henüz yapılmayan otelde ise, maddi anlamda büyük hasar meydana geldiği gözlemlendi.

 

Ağaçlar devrildi

Öte yandan şiddetli fırtına Girne’de de etkili oldu. 15 dakika boyunca devam eden fırtınan ardından Girne’nin merkezinde bulunan dev ağaç 2 aracın üzerine düştü. Araçlardan biri kullanılmaz hale geldi. Meydan gelen şiddetli fırtına ve hortumun ardından şans eseri can kaybı yaşanmadı. Girne Kaymakamı Gürkan Kara da, hasar yaşanan bölgelerde incelemelerde bulundu. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ