23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu oyunda savaş çıkıyor
14 Aralık 2011 Çarşamba 08:52

Bu oyunda savaş çıkıyor

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu 2011-2012 sezonunda “Savaş İkinci Perdede Çıkacak” oyunuyla her Cuma ve Cumartesi akşamları saat 20.00’de izleyicilerle buluşuyor

Oldrich Danek’in yazdığı, Nehir Demirel’in yönettiği oyun, 2. Dünya Savaşı esnasında, işgal altındaki Çekoslovakya’da, tüm koşullara rağmen tiyatro yapmaya çalışan bir oyuncunun serüvenini eleştirel bir bakışla konu ediniyor.

 

Toplumsal yok oluşa dikkat çekiyor

Oyun, bu konu etrafında toplumsal yok oluşa doğru giden bir dünyada tek başına kurtuluşun mümkün olmadığının altını çiziyor.

 

Kalabalık bir kadroyla sahneleniyor

Kalabalık bir kadroyla seyirci karşısına çıkan oyunda Osman Ateş, Barış Refikoğlu, Kıymet Karabiber, Erol Refikoğlu, Hatice Tezcan, Cem Aykut, Döndü Özata, Melek Gözükeleş, Özgür Oktay, Zeliş Şenol ve Melihat Melis Beşe rol alıyor.

 

Orkestra şefi Kutrafalı

Oyunun dekor-kostüm tasarımı Özlem Deniz Yetkili, ışık tasarımı Fırat Eseri, özgün müziği Ersen Sururi, afiş-broşür tasarımı Umut Ersoy tarafından yapıldı.

 

Orkestrada Cahit Kutrafalı, Kadir Evre ve Ersen Sururi yer alıyor. Oyunun dekor realizatörlüğünü Rıza Şen, ışık uygulmasını Fırat Eseri ve Salih Kanatlı, efekt uygulamasını Mehmet Eseri ve kostüm uygulamasını ise Tijen- Aydın Erbolay üstlendi.

 

Sürükleyici ve etkileyici

Günümüz dünyasına, ülkemiz koşullarına dair güçlü bir söylemi olan sürükleyici ve etkileyici oyun, her cuma ve cumartesi saat 20.00’de Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda sahneleniyor. Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için telefon: 22 78 782

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ