20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu nasıl iş?
29 Nisan 2011 Cuma 11:09

Bu nasıl iş?

'Yeşil Kıbrıs'ı tarihe gömmemek için herkes seferber olurken bu yapılan, vatandaşı çileden çıkarttı!

Devrim EYYUBİ

 

Mehmet Desteban, doğaya ve yeşile sevdalı bir vatandaş. Bahçesini renk renk çiçek ve ağaçlarla süsleyen Desteban, kısa süre önce karşılaştığı bir olaydan oldukça rahatsız. Uzun yıllar İngiltere’de yaşadıktan sonra yurda kesin dönüş yapan Desteban’ın komşusu ikamet ettiği evinin önündeki ağaçların köklerini betonla kapladı. Bu olay karşısında oldukça rahatsız olan Mehmet Desteban, Haberdar’ı arayarak şikayette bulundu.

 

 

“Çevre düşmanlığı”

 

Ağaçların köklerinin betonla kaplanmasını “çevre düşmanlığı olarak” nitelendiren Mehmet Desteban, ülkemizde sürekli ağaçlandırma kampanyaları düzenlendiği bir ortamda yaşananları kabullenmesinin mümkün olmadığını vurguladı.

 

 

“Doğaya önem veririm”

 

Desteban, sözlerini şöyle sürürdü: “Benim bahçem ağaç ve renk renk çiçeklerle dolu, ben doğaya çok önem veren bir inasım. Bir ağacı büyütüp yetiştirmek çok kolay olmamasına rağmen onu bir anda hem de bu çağda yoketmek insanın kabulleneceği bir şey değil.”

 

 

“Böyle bir şeyi nasıl yapar”

 

Mehmet Desteban, ağaçların köklerini betonla kaplayan komşusunun uzun yıllar İngiltere’de yaşadığına dikkat çekerek, “Böyle bir kültürden gelen bir insanın bunu yapması aslında daha da düşündürücü. Bu çağda bu tür ilkel davranışları bir kenara bırakıp hızla tükenen doğa ve yeşilin kıymetini bilsek, gelecek nesillere daha güzel yaşanası bir dünya bıraksak ne güzel olur” dedi.

 

 

Komşu evde yoktu

Haberdar ekibi olarak, Mehmet Desteban’ı rahatsız eden olayla ilgili kapısını çaldığımız komşusu ise evde olmadığı için bilgi alamadık.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ