23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu mu turizm anlayışımız?
31 Aralık 2011 Cumartesi 11:02

Bu mu turizm anlayışımız?

Ülkedeki Türk diasporası, dünyaca ünlü takımları KKTC'ye getirmeye çalışırken; turistlerin muhacerette maruz kaldığı muamele isyan ettirdi!

Ziya NASIFOĞLU-GİRNE

 

Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Dünya Türk İş Konseyi Avrupa Bölge Diaspora eski Başkanı Tamer Atalay, KKTC’ye tatile gelen Romanya vatandaşlarının ülkeye girişlerinde yaşadığı sıkıntılar konusunda yetkililere sitemde bulundu.

 

 

Nataşa muamelesi yapılıyor

 

Avrupa Birliği vatandaşı olan Romenlere ülkeye girerken zorluk çıkarıldığına ve kendilerine “Nataşa muamelesi” yapıldığını savunan Tamer Atalay, pasaport kontrolünde Romenlere uygun olmayan soruların sorulduğunu söyledi.

 

 

Sorulardan rahatsız oluyorlar

 

Atalay, Romenlerin KKTC’nin  turistik tesislerini ve doğasını çok beğendiklerini ayrıca halkın konukseverliğinden memnun olduklarını ancak, “Kıbrıs’a niye geldiniz”, “Kaç gün ve nerede kalacaksınız” sorularından rahatsız olduklarını kaydetti.

 

 

Güney’de sıkıntı yok

 

Güney Kıbrıs’a gelen Romenlerin bu tür sorularla karşılaşmadığına dikkat çeken Atalay, Romanya’nın 250 bin kişiyle Türkiye’ye en fazla turist gönderen Balkan ülkesi olduğunu vurguladı.

 

 

Devlet bakanları da geliyor

 

Kuzey Kıbrıs’ın gelişen turizm faaliyetlerine katkıda bulunmak için Romanya’da KKTC’nin tanıtımını yaptıklarını anlatan Atalay, bu amaçla Romanya Maliye ve Adalet devlet bakanlarını ülkemize gönderdiklerini söyledi.

 

 

Romen takımlar kamp yapabilir

 

Tamer Atalay, Galatasaray’ın dünyaca ünlü futbolcusu George Hagi’nin menajeri Joavani Becali’nin ofisinde Steau Bükreş, Dinamo Bükreş ve Rapid Bükreş futbol takımlarının kulüp başkanlarını bir araya getirdiklerini ve bu takımların Güney Kıbrıs yerine Kuzey Kıbrıs’a gelerek kamp yapmalarını önerdiklerini vurguladı.

 

 

Dinamo Kıbrıs’ta maç yapmıştı

 

Dinamo Bükreş’in geçmişte ambargoları delerek Kıbrıs’ta Türk Ocağı Limasol ile oynadığı maç sonrasında para cezası ve uluslararası kupalara katılmama cezasına çarptırıldığını anımsatan Atalay, Romanya Futbol Federasyonu Başkanı Emeric Enei’nin Futbol Federasyonu eski başkanı Ömer Adal’ı makamında kabul ettiğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ