23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Karanlık İşlere çok güleceksiniz !
05 Şubat 2012 Pazar 17:35

Bu 'Karanlık İşler'e çok güleceksiniz !

Sanatseverlerle buluşan oyunun oyuncu kadrosu ve oyun hakkında tüm merak edilenler:

Hatice KAYHAN

 

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları, iki perdelik komedi oyunu olan, Robin Hawdon tarafından yazılan ve Hakan Yozcu’nun yönetmenliğini yaptığı, ‘Karanlık İşler’ oyunu ile 3 Şubat Cuma Gecesi tiyatro severlere merhaba dedi.

 

Beğenildi

 

Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi Salonunda yapılan premier oldukça ilgi görürken, oyunu izleyenler olumlu eleştirilerle salondan ayrıldılar.

 

Kalabalık kadro

 

İbrahim Andaş ve Ertaç Hazer gibi mesleğe yıllarını vermiş, çok değerli oyuncuların yanı sıra genç yeteneklerin de birlikte çalıştığı oyunu K.T.Devler Tiyatroları Müdürü Hakan Yozcu yönetti. Oyunda Nergül Tuncay; Mandy, Ömür Akkan; Gerry & Larry, Zehra Evliya; Tania, Tuygun Töre; Terry, Hüseyin Çakırlı; Big Mack karakterlerini canlandırırken; Ertaç Hazer; Harry, İbrahim Andaş ise Dozer karakterlerine can veriyor oyunda. 

 

 

Oyun Hakkında

 

Yazar; Robin Hawdon

 

İki perdelik bir komedi olan Karanlık İşler, ünlü İngiliz Aktör Robin Hawdon tarafından yazılmış. Hawdon, 28 Mart 1939 yılında İngiltere’de doğmuş, geniş yelpazeli bir kariyere sahip olmasının yanı sıra başarılı bir aktör ve direktör olarak da emek vermiş İngiliz Tiyatrosuna.

 

Birçok oyunda rol almış olan yazarın, 1984 yılında yazmış olduğu “The Grass” isimli roman ise 60 bin adet satarak büyük bir başarı elde etmiştir.  

 

 

Yönetmen; Hakan Yozcu

 

K.T.Devlet Tiyatroları içinde bulunduğu sıkıntılar sebebiyle oldukça zor günler geçirirken, kadrolarında henüz bir yönetmen bulunmaması onları yıldırmamış. Üç yıldır Tiyatronun Müdürlüğü görevini sürdüren Hakan Yozcu; “Deyim yerindeyse, iş başa düştü” diyerek kolları sıvayıp, oyunun yönetmenliğini yaptı.

 

 

Bulvar komedisi 

 

Mafyanın karanlık yüzünü komik bir dille ele alan ve birçok yalanlar üzerine kurulmuş olan iki perdelik komedi Karanlık İşler, tam bir bulvar komedisi. “İzlerken nefes almaya dahi fırsat vermeyen ve hızla akıp giden bir oyun” olarak niteliyor Karanlık İşler’i yönetmen Hakan Yozcu ve “bu oyunu izlemekten büyük keyif almanızı umarız” sözleri ile noktalıyor oyun hakkındaki sözlerini.

  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ