14 Aralık 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu fotoğrafları paylaşmayın
14 Ağustos 2013 Çarşamba 12:43

Bu fotoğrafları paylaşmayın

Uzmanlar uyardı: “Facebook’ta sık sık kendi fotoğraflarınızı paylaşmak yakınlarınızı sizden uzaklaştırır

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, sosyal medyada fotoğraf paylaşmak konusunda rekor Rihanna'nın elinde. Rihanna, Instagram'da bu denli sık fotoğraf paylaşarak en yakınlarını kendisinden uzaklaştırıyor.

 

“İlgi çekmek için…”

New York Daily News'in haberine göre, uzmanlar bu tarz fotoğrafların pek çoklarına sıkıcı geldiğini savunuyor. Araştırmayı yürütenlerden Dr. David Houghton, konuyla ilgili "Genelde anne babasından yeterli ilgili görmeyen insanların başvurduğu bir yol bu. Bir nevi ilgi çekmek için yapılıyor" diyor.

 

Günde 3 taneyi geçmesin

Bunun narsistik olduğunu savunan uzmanlar, zamanla "kabul edilebilir" hale geldiğini de itiraf ediyorlar. "Koskoca bir ülkenin devlet başkanının kızı bile katıldığı bir açılışta çektirdiği fotoğrafı paylaşıyorsa siz neden lise ya da üniversite fotoğrafınızı paylaşmayasınız?"

Uzmanlar, "İlle de fotoğraf paylaşmak istiyorsanız, bu, günde 3 taneyi geçmesin" diyor.

 

'Lütfen bunları paylaşmayın'

 

Bikinili fotoğraflar

"Rihanna'nın bikinili fotoğraf paylaşması, sizin de paylaşmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Rihanna paylaştığında bunu normal karşılayan yakınlarınız, siz paylaştığında aynı hoşgörüyü göstermeyeceklerdir." Araştırmayı yürüten isimlerden biri olan Spira, sosyal medya kullanıcılarını "Anne babanız görmüyorsa bile, o fotoğraflarınızı çocuklarınız, patronunuz görebilir. O nedenle paylaşmayın" sözleriyle uyarıyor.

 

Bir ilişkiniz varsa…

Kadınların sosyal medyayı aktif kullanan erkeklerden daha çok hoşlandığını söyleyen Spira, bu konuda çiftlerin de dikkatli olması gerektiğini söylüyor. "Paylaştığınız o fotoğrafları partneriniz ve hatta onun ailesi de dahi görebilir. Siz en son ne yaptığınızı paylaşacaksınız diye ayrılmaya değer mi?"

"'Çoook yorgunum' fotoğrafları paylaşmak yerine güzel bir partiden veya düğününüzde çekilen bir fotoğrafınızı paylaşabilirsiniz. Yani gerçekten paylaşmaya değer bir şey varsa paylaşın lütfen."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ