25 Mayıs 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu ceset kime ait?
04 Nisan 2013 Perşembe 10:25

Bu ceset kime ait?

Limasol’da ormanlık arazide dün yanmış halde bulunan bir ceset Kıbrıs’ın hem kuzeyinden hem de güneyinden 2 kişinin kayıp olması nedeniyle Rum ve Türk polisinin işbirliğine neden oldu

Devrim DEMİR  

Akıncılar köyünde Pazar gününden bu yana kayıp olan ve dün de BM yetkillileri eşliğinde ara bölgede polis, asker ve köylüler tarafından aranan 50 yaşındaki Mustafa Gazi yine bulunamazken, Limasol’da yeni liman bölgesinin doğusundaki ormanlık arazide yanmış halde bulunan bir ceset kafaları karıştırdı.

 

Kıbrıs’ın güneyinde de bir kişinin kayıp olduğu öğrenilirken, cesedin bulunduğu olmanlık alanın İngiliz Üsleri içerisinde olması SBA Polisi’ni de harekete geçirdi. Yanmış halde bulunan cesedin kime ait olduğunun henüz tespit edilememesi nedeniyle Türk ve Rum polisinin işbirliği yaptığı ve kısa süre içerisinde kesin bir sonuca ulaşmak için çalıştıkları Haberdar’a ulaşan bilgiler arasında.

 

Pazar günü evden çıktı ve...

Akıncılar - Luricina’da hayvancılıkla uğraşan 50 yaşındaki Mustafa Gazi Pazar günü gece evinden ayrılmış ve bir daha evine dönmemişti. Mustafa Gazi’nin GU 492 plakalı kamyonet aracı ise, Gaminya olarak bilinen bölgede Bodamya - Dereli köyü sınırında Pazartesi günü bulundu. Terk edilmiş halde ve kapıları kilitsiz olarak bulunan aracaPolis el koyarak, aracın bulunduğu bölgede inceleme yaptı. Mustafa Gazi’yi bulmak için harekete geçen köylüler, dün sabahtan öğle saatlerine kadar ara bölgede yaptıkları tüm aramalara rağmen Gazi’nin izine rastlanmadı.

 

Eve dönmediğini abisi farketti...

Mustafa Gazi’nin en son Pazar gecesi saat 21.30 sıralarında bir telefon konuşmasının ardından evden ayrıldığı, daha sonra aracının saat 22.00 sıralarında tabakhane olarak bilinen bölgeye dönen yolda görüldüğü öne sürüldü. Gazi’nin eve dönmediğini, yaşamını İngiltere’de sürdüren ve tatil için Kıbrıs’ta bulunan abisi Osman Gazi fark ederek, Mustafa ile birlikte yine Akıncılar’da yaşamını sürdüren ve hayvancılık yapan ağabeyleri Ahmet Gazi’ye haber verdi. İki kardeş Pazartesi’den bu yana köydeki kuyular dâhil, her yerde Mustafa Gazi’yi arıyor.

 

Köy hareketlendi…

Pazar gecesi evinden ayrılan ve arabası ara bölgede bulunan Mustafa Gazi’nin köyde kuyular dâhil her yerde arandığını söyleyen köylüler, endişeli ve tedirgin bir şekilde Mustafa’dan gelecek olan iyi bir haberi bekliyor. Dün BM’nin köye gelmesiyle hareketli saatler yaşayan Akıncılar köyü, ara bölgede aranmadık yer bırakmadı.

 

Muhtar: “Elimizden geleni yapıyoruz...”

Akıncılar - Luricina köyü muhtarı Sultan Barbaros, Pazartesi gününden bu yana Mustafa Gazi’yi her yerde aradıklarını söyledi. Barbaros, “BM, Polis ve çevre karakolların yardımıyla ara bölgede sabah saatleri itibarı ile geniş bir arama çalışması yapılıyor. Mustafa Gazi,  Rum hattı kullandığı için ancak Rum tarafından gelecek olan sinyal bilgilerini bekliyoruz. İddialara göre söylenen araba, eğer gerçekten o akşam köyümüzde görülmüşse ve Kırklar köyünden giriş yapmışsa kayıtlardan bulunacak” dedi.

 

Aile endişeli

50 yaşındaki Mustafa Gazi’nin kendi halinde biri olduğunu söyleyen aile yakınları, “Mustafa haber vermeden bir yere giden biri değildi. Hayvanları olduğu için ne kadar uzağa gitse de mutlaka sabah mandırasında işinin başında olan biridir. Aile olarak oldukça endişeliyiz ve tedirgin bir şekilde bekliyoruz. İnşallah sağ salim dönecek” dedi.

 

Köy halkı seferber oldu..   

Akıncılar’da yaşamını sürdüren ve hayvancılıkla uğraşan 50 yaşındaki Mustafa Gazi, köy halkı tarafından da her yerde aranıyor. Sırra kadem basan ve dün yine tüm aramalara rağmen izine rastlanamayan Mustafa Gazi’nin köylüleri, “Mustafa kimseye zararı olmayan kendi halinde bir köylümüz. Daha önce burada böyle bir şey yaşanmadı ve köy halkı olarak merakla, sağlıklı bir şekilde bulunmasını bekliyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ