17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu, kadınların zaferi !
10 Ocak 2012 Salı 11:12

'Bu, kadınların zaferi ! '

Meclis'ten geçen yeni Faiz Yasası, en çok eşlerini bekleyen kadınları ve babalarına kavuşacak olan çocukları sevindirdi...

Yurdagül BEYOĞLU

 

Faiz ve bankacılıkta yeni düzenlemeler içeren "borç ilişkilerinden kaynaklanıp tahsili geciken ve/veya tahsil edilemez hale gelen borçların ekonomik iyileştirme kapsamında yeniden yapılandırılması" yasa tasarısı faiz mağdurlarının umudu oldu.

 

Yasanın görüşülmesi esnasında Meclis'ten ayrılmayan faiz mağduru İnayet Karaköse, Haberdar Gazetesi'ne konuştu. Yasanın kendilerini çok memnun ettiğini kaydeden Karaköse, "ben ne ekonomistim, ne de hesap uzmanıyım ama bu yasayla birçok faiz mağdurunun rahatlayacağını biliyorum" dedi.

 

Yasanın 3 ayaklı olduğunu ve Meclis'te görüşülenin mahkemeden hüküm giymiş kişileri kapsayan kısmı olduğunu anımsatan Karaköse, yasanın gündeme getirilmesinden dolayı başta Başbakan İrsen Küçük olmak üzere, Maliye Bakanı Ersin Tatar'a, Komite Başkanı Mutlu Atasayan'a, Komite üyeleri Mehmet Tancer'e, Afet Özcafer'e, Ahmet Zengin'e ve Kenan Uzun'a teşekkür etti.

 

 

"Borcumu yapılandırmaya yanaşmadılar"

 

Yasayla ilgili olarak bazı kişilerle ters düştüklerini de anlatan Karaköse, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz diyoruz ki, borç alındıysa ödenir. Devlet bunu ödemeye mükellef değildir. Biz 2007 yılında 132 bin lira kredi aldık. Krediyi aldığımızda eşim çalışıyordu ve taksitlerimizi her ay düzenli olarak ödüyorduk. Eşim işinden istifa etti ve bir yıl işsiz kaldı, bizde durağana düştük.  Durağana düştüğümüz dönem borcumuzu ödeyemedik. Bundan 7-8 ay önce borcumuz 375 bin lira olmuştu. Borcumdan kaçmadım. yapılandırılmak istedim, banka hiçbir şekilde yanaşmadı. "

 

 

"Çocuklarım babalarına kavuşacak"

 

İnayet Karaköse, bu yasayla birlikte çocuklarının iki aydır cezaevinde yatmakta olan babalarına kavuşacağını ifade etti. "Eşime, çocuklarıma ve diğer mağdurlara moral vermek için dik durmak, güçlü görünek zorundaydım ama ne çektiğimi Allah bilir. İki aylık mücadelenin sonunda biz kazandık. Çocuklarım babalarına kavuşacak. Bu kadınların zaferi" şeklinde konuşan Karaköse, halka bu fırsatı değerlendirerek borçlarını yapılandırmaları tavsiyesinde bulundu. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ