23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BRTK yayınlarında değişiklik
22 Nisan 2011 Cuma 10:41

BRTK yayınlarında değişiklik

Protokol imzalandı: Türkiye, BRTK yayınlarını sayısala dönüştürecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Bayrak Radyo ve Televizyon Kurumu'nun (BRTK) yayınlarını, Türkiye sayısala dönüştürecek.


AA’nın Ankara çıkışlı haberine göre BRTK'nın sayısal yayına geçmesi için gereken kaynak, Başbakanlık Kıbrıs İşleri Müşavirliği'nce sağlanacak. Buna göre Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, proje için kısa süre önce TC Ulaştırma Bakanlığı ile bir protokol imzaladı.Bir sözleşme daha imzalanacak

 

Projenin hayata geçirilmesi için KKTC Başbakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı arasında bir sözleşmeye de imza atılması bekleniyor. Bu sözleşmenin ardından Başbakanlık Kıbrıs İşleri Müşavirliği bu iş için ayırdığı kaynağı TC Ulaştırma Bakanlığına aktaracak.

 


“Teknik şartnameyi ulaştırma yürütüyor”

 

BRTK'nın yayınlarını sayısala dönüştürme çalışmasını gerçekleştirecek Ulaştırma Bakanlığı, teknik şartname hazırlıklarını yürütüyor. Proje, BRTK'ya verici altyapısı ve vericilerin kurulmasını kapsayacak.


Öte yandan TC Ulaştırma Bakanlığı, e-Devlet hizmetlerini Türkiye'de olduğu gibi KKTC'de de TÜRKSAT A.Ş aracılığıyla hayata geçirecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ