13 Aralık 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Böyle sendikacılığı kabul etmiyorum”
02 Nisan 2011 Cumartesi 12:42

“Böyle sendikacılığı kabul etmiyorum”

Hasipoğlu: “Türk tarafı her zaman çözümden yana olduğunu ispat etti.”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, Kıbrıs Türk tarafının hep çözümden yana olduğunu ortaya koyup bunu ispat ettiğine, kapıları açan taraf olduğuna, BM tarafından ortaya konan önerileri destekleyerek son olarak da Annan Planı’na ‘evet’ dediğine, buna karşın Rum tarafının hiç bir adım atmadığına dikkati çekti. Hasipoğlu, “Hristofyas’tan icazet alıp şikâyet edenler, Hristofyas’ı eleştirmiyor. Neden kararını değiştirdiğini, neden hala daha ENOSİS kararını kaldırmadığını sorgulamıyorlar, sormuyorlar. Böyle bir sendikacılığı kabul etmiyorum” dedi.
Ertuğrul Hasipoğlu, bugün öğleden sonra Çelebi Ilık başkanlığındaki Memur-Sen heyetini kabul etti.
 

Memur-Sen Başkanı Çelebi Ilık yaptığı konuşmada, UBP Genel Sekreteri Hasipoğlu’nu hem kamuda gördükleri aksaklıklar hakkında bilgilendirmek, hem de devletin içinde bulunduğu son durum hakkında görüş alışverişinde bulunmak amacıyla ziyaret ettiklerini söyledi.


Genel Sekreter Ertuğrul Hasipoğlu’nun engin deneyimlerinden de faydalanmak istediklerini ifade eden Ilık, kabulünden dolayı Hasipoğlu’na teşekkür etti.Hasipoğlu: Demokrasi açısından ilerideyiz


UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu ise yaptığı konuşmada, KKTC’nin genç bir devlet olmasına karşın demokrasi açısından oldukça ileride olduğunu söyledi.
 

Sendikaların ve sivil toplum örgütlerinin yoğunluğunun bunun en güzel göstergelerinden biri olduğunu kaydeden Hasipoğlu, parti olarak demokrasinin gelişmesine her dönemde katkı koyduklarını ifade etti. “Parti olarak sendikalarla işbirliğinde olmama gibi bir düşüncemiz hiç bir zaman olmadı. Ancak bazı sendikaların tavırlarına üzülmemek elde değil” şeklinde konuşan Hasipoğlu, hem bir ülkede yaşamanın hem de o ülkeyi sevmemenin ve insanları arasında ayrımcılık yapmanın kabul edilir bir durum olmadığını belirtti.


Hasipoğlu, bazı sendikaların Brüksel’e giderek kendi devletlerini ve Türkiye’yi şikâyet etmelerini doğru bulmadığını belirtti.
 

“İcazet alanlar, eleştirmiyor”


Kıbrıs Türk tarafının hep çözümden yana olduğunu ortaya koyup bunu ispat ettiğini, kapıları açan taraf olduğunu, BM tarafından ortaya konan önerileri destekleyerek son olarak da Annan Planı’na “evet” dediğini hatırlatan UBP Genel Sekreteri Hasipoğlu, buna karşın Rum tarafının hiç bir adım atmadığına dikkati çekti.


Hristofyas’ın partisi AKEL’in referanduma 10 gün kalaya kadar “evet”ten yana olduğunu, ama son anda fikir değiştirdiğini, AKEL “evet” deseydi bugün Kıbrıs sorununun çözülmüş olacağını ifade eden Hasipoğlu, “Hristofyas’tan icazet alıp şikâyet edenler, Hristofyas’ı eleştirmiyor, neden kararını değiştirdiğini, neden hala daha ENOSİS kararını kaldırmadığını sorgulamıyorlar sormuyorlar. Böyle bir sendikacılığı kabul etmiyorum” dedi.
 

Kamu Reformu kapıda


Kamu reformuna da değinen UBP Genel Sekreteri Hasipoğlu, Kamu Reformu’nun en geç önümüzdeki hafta Bakanlar Kurulu’ndan geçirileceğini açıkladı.


Hasipoğlu, “Kamu içerisinde büyük sıkıntılar olduğunu biliyoruz. Bunları düzeltmek de bizim görevimiz ve mutlaka da düzelteceğiz” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR
'SARI SENDIKACILIK'
AYDIN KALEMSOR
UBP ve onun ithal sekreteri, sadece sari sendikacilarla isbirligi icinde olabilir..Memur sen de, UBP gudumunde kurulmus bir sari sendikacidir .. Bu hukumet ne demokratik, ne de siyasi etik kurallari icinde yurutulmektedir.. Onun icin sayin Hasipoglu 'DEMOKRASI' kelimesini agzina almadan 'DESTUR' getirmelidir.. Baskalarinin uzerlerine insafsizca yuklenmek, sizin yalan gemilerinizi acik denizlere tasimaya yetmez.. Kendinizi acik goz,toplumu da salak saniyorsaniz yaniliyorsunuz bay Hasipoglu..
03 Nisan 2011 Pazar 22:12
82.132.139.86
ÜYE İŞLEMLERİ