20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Böyle barış süreci olmaz
30 Temmuz 2013 Salı 07:47

"Böyle barış süreci olmaz"

Abdullah Öcalan 'ın dayısı Süleyman Arslan, görüşme hakkında bilgi verdi

İmralı Adası'ndan dönen Abdullah Öcalan'ın kız kardeşi Fatma Öcalan ve dayısı Süleyman Arslan basın mesuplarına görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.


Abdullah Öcalan 'ın dayısı Süleyman Arslan, Abdullah Öcalan'la yaptığı görüşme hakkında bilgi verdi.

Öcalanla yarım saat görüşme yaptığını anlatan Arslan, "Bin 500 kilometre yoldan gelmişim, 81 yaşındayım, bizim hakkımızı yiyorlar. 40 sene sonra bir görüşme yapıyorum. Bize dedi ki 'barış süreci böyle olmaz. Böyle olursa ben elimi çekerim oturur seyrederim' dedi. Canı sıkılmış. 'Ben bundan sonra bu barış sürecinden geri çekilirim' dedi" diye konuştu.NORMAL BİR HAPİSHANEYE ÇIKSIN

Öcalan'nın kız kardeşi Fatma Öcalan ise, Abdullah Öcalan'nın başka bir hapishaneye nakil olmasını istediğini belirterek görüşmeye ilişkin şöyle konuştu:
 

"Ne diyecek. Normal bir hapishaneye çıksın. Oradan sıkılıyor artık. Artık dayanamıyor. Böyle olmaz. Felcim gidip gelemiyorum. Başka bir şey istemiyorum. Kapalı yerde dayanamıyor. Biz yarım saat dayanamadık. 3 senedir gelmedim. Yarım saat görüşme yaptım. Bir saat hakkımız değil mi? Herhangi bir mesaj vermedi. Aile içinde bir görüşme yaptık."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ