17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Boş dönmedi !
17 Eylül 2011 Cumartesi 15:25

Boş dönmedi !

Piyanist Görsev Tepe, katıldığı uluslararası yarışmada 2 öldül kazandı!

Piyanist Görsev Tepe, hocası Rauf Kasimov ile birlikte katıldığı Bulgaristan’daki “16. Genç Yetenekler ve Ustalar Müzik Festivali Piyano Yarışması”nda iki ödül kazandı.


Tepe ile Kasimov, yarışmada, “dört el piyanoda” 1’incilik, solo piyanoda ise 2’nclik ödülü kazandı.
 

 

2 ödül birden aldı


Bulgaristan’ın Dopriç kentinde 2-14 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 16. Genç Yetenekler ve Ustalar Müzik Festivali’nde piyano yarışmasına katılan Görsev Tepe, “Hoca- Öğrenci” kategorisinde hocası Piyanist Rauf Kasimov ile birlikte 1’incilik ödülü kazanırken “Genç Yetenekler” kategorisinde ise solo piyanoda 2’ncilik ödülüne layık görüldü.
 

 

16 kişiyle yarıştı

 

Görsev Tepe, 8 Eylül’de gerçekleşen solo yarışmada, hepsi konservatuar öğrencisi olan Rusya, Kore, Çin, Almanya, Bulgaristan, ABD ve Azerbaycan’dan yarışmacıların katıldığı 16 kişi arasında 2. oldu.
 

 

Birinciliği elde etti


Hoca- Öğrenci kategorisinde de Görsev Tepe ve Rauf Kasimov 12 kişiden oluşan profesör jüri üyelerinin hepsinden tam not alarak 1. geldi.
 

 

Yarışmalar yapıldı konserler verildi


Verilen bilgiye göre, on iki gün süren festival süresince Dopriç ve Albena kentlerinde piyano dışında birçok dalda yarışmalar yapıldı, konserler verildi.

 

 

Başarı belgesi de aldı

 

Görsev Tepe festival boyunca birçok etkinliğe ve iki konsere katılarak Kuzey Kıbrıs’ı temsil etti. Ayrıca ABD’de yaşayan dünyaca ünlü Rus Piyanist Prof. Tamara Poddubnaya’nın master- class programlarına katılarak başarı belgesi aldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ