19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Bizi dikkate alın!”
11 Mayıs 2011 Çarşamba 11:36

“Bizi dikkate alın!”

Muhtarlar Birliği, Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na taleplerini iletti

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, seçimle görev gelen muhtarların ülke yönetimi için önemli unsurlar olduğunu ve muhtarların yıllarca özveriyle hizmet ettiğini belirtti.
Nazım Çavuşoğlu, dün Hüseyin Barbet başkanlığındaki Muhtarlar Birliği yönetimini kabul ederek bir süre görüştü.


Çavuşoğlu, köylerin belediyelere bağlanmasından sonra muhtarların farklı sorunlar yaşadığına işaret ederek, toplantıda bunlar üzerinde durarak çözüm arayacaklarını söyledi.Barbet: Asgari ücretin yarısını istiyoruz


Muhtarlar Birliği Bakanı Hüseyin Barbet ise, ziyarette yaptığı konuşmada, Çavuşoğlu’na yeni görevinde başarı diledi ve Muhtarlar Birliği’nin dört maddelik isteklerini Çavuşoğlu’na iletti.
Muhtarlar Birliği tarafından İçişleri ve Yerele Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na iletilen istekler şöyle:

“Muhtarlara asgari ücretin yarısı kadar bir ödeneğin yapılması. Tüm muhtarların özellikle devlet dairelerinde sorumlularca dikkate alınmaları; özellikle devlete istihdam yapılırken muhtarlara öncelik verilmesi. Muhtar ve muhtar çocuklarının devlete istihdam yapılırken dikkate alınması. Bina olmayan bölgelerde, muhtarlık hizmetlerinin verilebileceği bir muhtarlık binasının yapılması ve elektrik-suyun belediye tarafından ya da kaymakamlık tarafından ödenmesi.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ