22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Biz uzlaşıdan yanayız”
11 Mayıs 2011 Çarşamba 11:12

“Biz uzlaşıdan yanayız”

Çiftçilerin geriye dönük alacakları ödenmeye başlandı... Eylem askıya alındı…

Adem KAVAZ

 

Çiftçiler, hükümetten geriye dönük paralarını almaya başladı. Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın önceki gün “4 günde 18 milyon TL ödenecek” açıklamasının ardından dün, üreticinin doğrudan gelir desteği ile geriye dönük ödemelerinin başladığı bildirildi. Konuyla ilgili olarak Haberdar’a değerlendirmede bulunan Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Başkanı Ali Can Kabakçı, eylemi şimdilik ertelediklerini ifade ederek, üreticinin paralarını almaya başladığını belirtti. Kabakçı örgüt olarak eylemden yana değil, uzlaşıdan yana olduklarını vurguladı.

 

 

Kabakçı: İnşallah uzlaşı sağlayacağız

 

Perşembe günü Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu ile bir görüşme gerçekleştireceklerini de anımsatan Kabakçı, “ Toplantıda, 2011 yılının Doğrudan Gelir Desteği ile ürün fiyatlarını konuşacağız. İnşallah uzlaşı sağlayacağız” dedi. Başkan Kabakçı, şu an geriye dönüklerin ödenmesini önemli bir gelişme olarak kabul ettiklerini kaydederek sözlerini şöyle tamamladı:

 

“Alın terimizin karşılığını almak istiyoruz”

 

“Biz üreticiler olarak hükümet ile uzlaşıp, eylemi kaldırmak amacındayız. Yani eylem yapma taraftarı değiliz. Şu an için eylem gündemimizde yok. Eylem yapılıp yapılmayacağını zaman gösterecek. Ayrıca üreticimiz şu an yoğun bir dönem içerisindedir ve onları Lefkoşa’ya dökmek anlamsızdır. Bizler sadece alın terimizin karşılığını almak istiyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ