17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Biz barış için çalışıyoruz!”
23 Nisan 2011 Cumartesi 11:20

“Biz barış için çalışıyoruz!”

Hristofyas’ın ‘Savaşa hazırız’ mealindeki açıklamasına Eroğlu’ndan yanıt geldi...

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türk tarafının savaş için değil barış için çalıştığını, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ın ‘Savaşa hazırız’ mealindeki açıklamasını seçim arifesinde (kendi) kamuoyuna mesaj olarak gördüğünü bildirdi.


Eroğlu, önceki gün bir kabulünde gazetecilerin Hristofyas’ın ‘savaşa hazırız’mealindeki açıklamasını nasıl değerlendirdiği yönündeki sorusunu, böyle bir söylemin ancak Hristofyas’ın kendisine zarar vereceğini söyleyerek yanıtladı.


Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Biz savaş için değil, yaşayabilir, ebedi bir barış için çalışıyoruz” diyerek, silahlanarak savaştan bahsedilmesinin doğru olmayacağını söyledi.


Eroğlu, bu açıklamayı yapanların kiminle savaşacağı sorusunu sorarak, silahlanma ve savaş düşüncesinin Türkiye’ye karşı düşünülüyorsa “çok cılız” kalacağını; Kıbrıs Türkü’ne yönelik ise bunun da kendisine zarar vereceğini vurguladı.


Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, “Tüm bu gerçekler bağlamında bizler, ‘savaşa hazırız’ açıklamasını seçim arifesinde kamuoylarına mesaj olarak görüyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ