22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bıyıklı Mustafa için ağladılar..
08 Mayıs 2011 Pazar 12:06

Bıyıklı Mustafa için ağladılar..

Köyün tanınmış simalarından Bıyıklı Mustafa'nın ani ölümü herkesi yasa boğdu

Devrim EYYUBİ

 

Dikmen’in sevilen simalarından Mustafa Özcoşkuner’in ani ölümü sevenleri ve Dikmen halkını yasa boğdu. 71 yaşındaki Özcoşkuner,dün sabah saat 09.00 da evinden ayrılıp bir süre köy kahvesinde arkadaşları ile sohbet edip kahve içti. Özcoşkuner,ardından, koyunlarını otlatmak için mandırasına gitti Öğle saatlerinde başlarında Mustafa Özcoşkuner olmadığı halde koyunların eve gelmeleri aileyi endişelendirdi. Aile, önce kahve ardından da köy içinde Mustafa Özcoşkuner’i aramaya başladı.Saat 14.00 sularında acı tabloyla Özcoşkuner’in arkadaşları karşılaştı.Mustafa Özcoşkuner’in cansız bedeni Dikmen mezarlığının yanındaki arsa içinde bulundu. Mustafa Özcoşkuner’in hemen yanında arsa içinde bulunan cep telefonunun bir tuşuna basılmış olması, Mustafa Özcoşkuner’in “belki de yakınlarına haber vermeye çlışıyordu ancak buna imkanı olmadı” şeklinde yorumlandı.

 

Dikmen yasta

 

Olayın duyulmasının ardından Mustafa Özcoşkuner’in ailesi ve köy sakinleri olayın yaşandığı bölgeye akın etti. Özcoşkuner’in cansız bedeniyle karşılaşan yakınları fenalık geçirdi. Olayın polise intikal etmesinin ardından bölgeye giden ekipler iafe aldı ve olay yerinde incelemelerde bulundu. Mustafa Özcoşkuner’in vucudunda herhangi bir darp izine rastlanmazken, Özcoşkuner’in kalp krizi sonucu yaşamını yitirmiş olabileceği üzerinde duruldu. Mustafa Özcoşkuner’in kesin ölüm nedeni yapılavcak otopsinin ardından netlik kazanacak.

 

Köy halkı tarafından sevilen bir isimdi

Mustafa Özcoşkuner, Dikmen halkı tarafından çok sevilen sayılan bir insandı. Gün boyu arkdaşlarıyla köy kahvesinde sohbet eden hayvanlarını otlatan Mustafa Özcoşkuner’i köy içinde diğer insanlardan ayıran en belirgin özelliği attığı ıslıklar ve uzun bıyıklarıydı.Dikmenliler ona “Bıyıklı mustafa” diye seslenirdi.

YORUMLAR
ŞOKDAYM
MAHMUT ÜNAL
ALLAHHH NUR İÇİNDEE YATIRSINN VALLAHİİ ÜFFF HALEDAHA İNANAMAYYOMM
09 Mayıs 2011 Pazartesi 13:23
85.99.12.239
Allah rahmet eylesin
emel strong
tanimiyordum ama uzuldum,nur icinde yatsin
08 Mayıs 2011 Pazar 20:49
75.111.31.29
ÜYE İŞLEMLERİ