18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Birlikte izlediler
08 Mayıs 2011 Pazar 13:06

Birlikte izlediler

Büyük ilgi gören belediye tiyatrosunun 'üst düzey' izleyicileri vardı...

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu oyunlar büyük ilgiyle takip edilmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve eşi Meral Eroğlu önceki akşam Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda sahnelenen “Philipp Hotz’un Büyük Öfkesi” adlı oyunu eşi Meral Eroğlu’yla birlikte izledi.

Max Frisch’in yazdığı, Aliye Ummanel’in yönettiği oyun öncesinde oyuncularla sohbet eden Eroğlu çalışmalarından dolayı tiyatro ekibini kutladı.

 

“Klişe”yi  öne çıkarıyor

 

Kadın-erkek ilişkilerinde kültüre ve zamana göre değişmeyen ve evrensel niteliği olan bazı durumları, “klişe”yi  öne çıkaran oyunu büyük bir ilgiyle izleyen Eroğlu oyuncuları başarılı temsillerinden dolayı tebrik etti.

Oyunun müziğini Mehmet Atun, koreografisini Osman Ateş, dekor tasarımını Özlem Yetkili, kostüm tasarımını Hatice Tezcan, ışık tasarımını Fırat Eseri, afiş tasarımını ise Umut Ersoy gerçekleştiriyor.

Oyunun dekor sorumlusu Rıza Şen, ışık montaj asistanı Mehmet Demir, sahne amiri ise Cem Aykut.

 

Her Cuma ve Cumartesi sahnede

Orkestrada Uğur Güçlü, Mehmet Atun ve Cahit Kudrafalı yer alırken dansçı kadrosu ise Aysu Gündüz, Ertan Berksu, Meryem Kuraner, Berkay Bender, Eda Kanol, Cafer Müezzinoğlu, Taygun Hacıarif, Melis Melihat Beşe, Melek Gözükeleş ve Adem Mülazim’den oluşuyor. “Philipp Hotz’un Büyük Öfkesi” oyunu her Cuma ve Cumartesi saat 20.30 da Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda sahneleniyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ