20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Birleşme çağrısı
24 Nisan 2011 Pazar 16:32

Birleşme çağrısı

Baraka Kültür Derneği: “Kösteklemeye değil desteğe ihtiyaç var”

Baraka Kültür Merkezi, Kıbrıs Türk halkının “toplumsal varoluş mücadelesinin” kösteklenmeye değil, desteklenmeye ihtiyacı olduğunu ifade ederek, herkesi Sendikal Platform etrafında birleşmeye çağırdı.
 

 

“Rahatsızlık verici”

 

Baraka Kültür Merkezi adına yazılı açıklama yapan Münür Rahvancıoğlu, yarın CTP ve TDP tarafından gerçekleştirilecek olan mitingin, Sendikal Platform’a bir alternatif olarak kurgulandığını iddia etti ve bunun rahatsızlık verici olduğunu kaydetti.

 “Rekabete prim yok”

 

“Yokoluşla yüz yüze bir halkın önderlik ile ilgili gerilimlere ve rekabetlere prim verecek imkânının olmadığını” dile getiren Rahvancıoğlu, şunları ifade etti:“Platform etrafında birleşilmeli”

“Zaten mücadelemiz başarılı olamazsa, gelecek kuşakların bugün tartışılan konuları bilmeleri de mümkün olmayacaktır. Bu sebeple, tüm taraflara çağrımız eğer 13 maddelik ilkeleri destekliyorlarsa, bu ilkeleri ortaya koyan meşru yapının Sendikal Platform’un etrafında birleşmeleridir.”

 

 

“Söz konusu Türk halkının varlığı”

 

“Böylesi bir birleşme Platform’un karar mekanizmasında olup veya olmamaktan, platformun içinde bulunup bulunmamaktan, hatta Platform tarafından muhattap kabul edilip edilmemekten kat kat daha önemlidir. Çünkü söz konusu olan Kıbrıslı Türk halkının varlığı ve yokluğu sorunudur.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ