19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Birkaç Güzel İnsan’ Lösemililerle el ele
19 Nisan 2011 Salı 11:19

‘Birkaç Güzel İnsan’ Lösemililerle el ele

‘Altın Kurdele’ konseptinin tanıtım kampanyasını kamuoyuna duyurdular

Adem KAVAZ

 


Kendilerini ‘Birkaç Güzel İnsan’ olarak adlandıran grup gönüllüleri ve Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserlerle Savaş Vakfı ortaklaşa düzenledikleri basın toplantısında 18-22 Nisan tarihleri arasında organize ettikleri ‘Altın Kurdele’ konseptinin tanıtım kampanyasını kamuoyuna duyurdular.

 

Dün, Lefkoşa Merit Otel’de gerçekleşen basın toplantısına ‘Birkaç Güzel İnsan’ aktivistleri, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserlerle Savaş Vakfı yetkililerinden Nüket Gündüz ile Gediz İnan ve basın mensupları katıldı.

 

Katılımcılar, ülkede hem çocuklarda görülen kanser hastalığına dikkat çekmek hem de halktan maddi ve manevi destek istediklerini kaydettiler.

 

Çankaya: Medyanın desteğine ihtiyacımız var

 

Toplantıda ilk sözü alan Birkaç Güzel İnsan’ aktivisti Tağmaç Çankaya, bugüne kadar düzenledikleri etkinliklerin yerel ve Türkiye basınında geniş yer kapladığını hatırlattı. Çankaya, yeni düzenleyecekleri ‘Altın Kurdele’ etkinliğinde basın ve medya desteğine, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduklarını kaydetti.

 

Taşçı: Halkın desteklemesi gerekir

 

Gönüllü İnan Taşçı ise, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki Çocuk Onkoloji Servisi hakkında bilgileri aktararak, servisle ilgili bazı gerçeklerin bilinmesinde fayda olduğuna dikkat çekti. Taşçı, servisin 2005 yılından bu hizmet verdiğini, Kuzey Kıbrıs genelinde çocuk kanseri ile ilgili başvurulabilecek yegane servisin Çocuk Onkoloji Servisi olduğunu vurguladı. Taşçı, “Devlet Hastanesi olanakları çerçevesinde gerçekleştirebildikleri tetkik ve tedaviler, sağlık kurulu aracılığı ile Ankara’ya yaptırılan sevkler ve Güney’de yaptırılması icap eden tetkikler tamamen ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Kemoterapi dahil, birçok tedaviyi verebilecek teşekküle sahiptir” diye konuşarak, halkın Çocuk Onkoloji Servisini desteklemesi gerektiğine vurgu yaptı.

 

Miralay: Maddi ve manevi destek isteyeceğiz

 

Altın Kurdele kampanyası hakkında bilgileri aktaran Fatoş Miralay da ‘Bizler Birkaç Güzel İnsan’ olarak 18-22 Nisan tarihleri arasında yürütecekleri Altın Kurdele kampanyasıyla ülke genelinde, çocuklardaki kansere dikkat çekmek ve halktan hem maddi hem de manevi destek isteyeceklerini belirtti. Altın Kurdele’lerden satın almak suretiyle Onkoloji Çocuk Servisini, yani kanserle mücadele eden çocuklar ile ailelerini destek verileceğinin altını çizen Miralay, Altın Kurdele için yetkili satış noktaları belirlendiğini, Deniz Plaza, Gloria Jean’s Coffees, Lemar, Mardo ve Pop Music Boutique şubeleri olduğunu açıkladı.

 

“Haklar, Kemal Saraçoğlu’na devredildi”

 

Fatoş Miralay, ‘Birkaç Güzel İnsan’ gönüllülerinin Altın Kurdele konseptinin tüm haklarını Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na devrettiğini kaydederek, Altın Kurdele konsepti kullanılarak bundan sonra üretilecek farklı ürünlerin tanıtımını bizzat mezkur Vakıf tarafından yapılacağını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ