19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Birinciliği göğüsledi
10 Mayıs 2011 Salı 11:57

Birinciliği göğüsledi

11 yaşındaki Kıbrıslı Türk piyanist Tepe'den uluslararası başarı!

11 yaşındaki Kıbrıslı Türk piyanist Görsev Tepe, İstanbul’da düzenlenen “6. Uluslararası Pera Piyano Festivali”ndeki yarışmada birincilik ödülü kazandı.


Festivale, Görsev Tepe’nin yanı sıra genç piyanistler İsmet Ersalıcı, Miriam Marancos ve Batu Özgün de katıldı.


İstanbul’da 2-8 Mayıs tarihleri arasında geçekleşen “6. Uluslararası Pera Piyano Festivali”nin yarışma bölümünde 9-12 yaş kategorisinde sahne alan Görsev Tepe, farklı ülkelerden 26 aday ile yarıştı.
 

 

Performansı 15 dakika sürdü


Azeri asıllı Rus vatandaşı Rauf Kasimov’un öğrencisi olan Görsev Tepe, yaklaşık on beş dakika süren performansı sırasında “C.Czerny; Op.299 Etude No.6, Ulvi Cemal Erkin; Duyuşlar No:1, Beethoven; Sonata Pathetique 1.bölüm ve Debussy; Golliwogg’s Cake Walk” isimli parçaları seslendirdi.Başarı belgesi aldı

 

Festivalin gösteri bölümünde ise yine Rauf Kasimov’un öğrencileri olan İsmet Ersalıcı, Miriam Marancos ve Batu Özgün de başarılı performanslar sergiledi ve piyanistlere konserleri sonunda birer başarı belgesi verildi.


Piyanist Görsev Tepe ise festivalin kapanışında gerçekleşen törende birincilik ödülü olarak plaket ve diploma aldı.

Festival komitesi genç piyanistleri yetiştiren Rauf Kasimov’a da teşekkür belgesi vererek, başarısından dolayı tebrik etti. Kasimov, bunun yanı sıra önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan “7. Uluslararası Pera Piyano Festivali”nde konser vermek, “masterclass” ve jüri üyeliği yapmak için davet edildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ