17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir türlü uslanmıyor!
28 Nisan 2011 Perşembe 13:36

Bir türlü uslanmıyor!

Defalarca yargı huzuruna çıkarılan Vasili yine hapse mahkûm oldu

 

Abbas ELMAS
 

 

Koruçam’da hırsızlık suçunu işlediği gerekçesiyle defalarca yargı huzuruna çıkarılan ve geçtiğimiz yıllarda Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 4 ay hapse mahkûm edilen Maronit Chiristakis Vasili, serbest kalmasının ardından 14 Aralık 2010 tarihinde işlediği ev açma ve sirkat suçuyla ilgili dün yeniden Girne Ağır Ceza Mahkemesi huzuruna çıkarılarak 5 ay hapse mahkûm edildi.

 

 

Bin yüz 40 TL ve 85 Euro çaldı

 

Ağır Ceza Heyet Başkanı Gülden Çiftçioğlu, Kıdemli Yargıç Türkay Saadetoğlu ve Yargıç Musa Avcıoğlu huzurunda kararı açıklanan davada kararı Yargıç Musa Avcıoğlu okudu.

 

Yargıç Musa Avcıoğlu, sanığın 14 Aralık 2010 tarihinde Koruçam’da yaşlı bir kadının evine girerek bin yüz 40 TL ve 85 Euro sirkat ettiğini söyledi.

 

 

Birçok olaya karıştı

 

Sanığın aynı tarihte polis tarafından tutuklandığını belirten Yargıç Avcıoğlu, sanık hakkında soruşturma maksatlı 3 gün tutuklu kaldığını ve 22 Aralık 2010 tarihinden itibaren de Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak beklediğini kaydetti.

 

Avcıoğlu, sanığın daha önceden de birçok sirkat olayına karıştığını dile getirerek, sanığın zekâ geriliği bulunduğunu, babasının alkolik ve annesinin de hasta olduğuna dikkat çekti.

 

Sanık Chiristakis Vasilis’in son olayda sirkat ettiği tüm paraları ve söz konusu eve girmek için kırdığı cam pencerenin parasını ödediğini dile getiren Yargıç Avcıoğlu, sanığın “Ev açma, İkametgâhtan sirkat, kasti hasar ve mülke tecavüz” suçlarını işlediğini kaydetti.

 

 

“Suçları her geçen gün artıyor”

 

Yargıç Musa Avcıoğlu, sanığın işlediği suçların her geçen gün artarak devam ettiğine dikkat çekerek, bu tür suçların kamuoyunun ve mahkemenin gündemini oldukça meşgul ettiğine dikkat çekti.

 

Toplumu ciddi anlamda huzursuz eden bu tür suçlara hapislik cezası dışında başka bir cezanın düşünülemeyeceğini belirten Avcıoğlu, sanık hakkında getirilen davalara Yüksek Mahkeme’nin 5 yıla kadar hapislik cezalarını uygun gördüğünü dile getirdi.

 

 

5 ay daha mahkûm edildi

 

Kararı açıklayan Yargıç Musa Avcıoğlu, sanık hakkındaki tüm ağırlaştırıcı ve hafifleştirici unsurları göz önünde bulundurduktan sonra, sanık hakkında getirilen birinci davadan 5 ay, ikinci davadan 4 ay hapse mahkûm edildiğini açıkladı ve cezaların karar tarihinden itibaren birlikte çekilmesini emretti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ