19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Bir operasyon var”
10 Nisan 2011 Pazar 22:47

“Bir operasyon var”

İzcan, hakkında yapılan suç duyurusunu Haberdar’a anlattı...

Yurdagül BEYOĞLU

 

Geçtiğimiz gün Sendikal Platform tarafından gerçekleştirilen mitingde bir kişiye hakaret ettiği gerekçesiyle polis tarafından arandığı söylenen Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri İzzet İzcan Haberdar Gazetesi’ne konuştu.

 

Eylem günü akşamı bir konferansa katılmak için Güney Kıbrıs’a geçtiğini kaydeden İzcan, dönüşünün ardından polisin kendisini çağırması üzerine, avukatıyla birlikte ifade vermeye gittiğini söyledi.

 

“Tamamen yalan”

 

Miting esnasında kamera kaydı yapan bir kişinin yalan beyanla kendisinden şikayetçi olduğunu savunan İzcan şunları söyledi: “Miting alanında bir görevli kendisine hakaret ettiğim ve halkı kışkırttığım gerekçesiyle şikayette bulundu. Bu tamamen yalan ve yanlıştır. O kişi elindeki kamerayla insanların içine girerek görüntü alıyor, rahatsızlık yaratıyordu. Hem yakın plan çekim yaptı, hem de sözlü sataştı. Ben de oradaki arkadaşlara bu kişinin uzaklaşmasını istedim, çünkü halkı tahrik ediyordu.”

 

“Polis, Volkan Gazetesi ve O kişi…”

 

Miting alanından uzaklaştırılmasını istediği kişinin kendisinden şikayetçi olduğunu kaydeden İzcan, Volkan Gazetesi’nin şikayet olayının öncesinde bu olayı haberleştirmesini “organize hareket” olarak yorumladı. “Volkan, o kişi ve polis ortak bir çalışma yürütüyorlar” iddiasında bulunan İzcan tüm yapılanları bir operasyon olarak nitelendirdi.

 

“Birileri bir şey organize ediyor. Belli ki o kişi de görev yapıyordu” diyen İzcan kendisinin arandığı veya tutuklandığı yönündeki söylemlerin doğru olmadığını, polisin araması üzerine ifadesini verdiğini, ancak yalan beyanda bulunan şahıs hakkında da yasal haklarını kullanacağını sözlerine ekledi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ