23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir melek maceralarını anlattı
02 Ocak 2012 Pazartesi 10:43

Bir melek maceralarını anlattı

“Bizler bu dünyada beden değiliz"

Elif ŞEN

Yaşamın içerisinde bir yolculuk hikayesi. Bir gün hiç aklında yokken bir kitap yazmaya karar veren hayatı sevgiyle kucaklamayı başarmış bir meleğin anlattıkları.


Kendi çıktığı içsel yolculundan dışa doğru açılan kapılarda hep sevgi var. Tijen Öncel, her ne kadar hiç aklımda yoktu dese de yaşam adına edindiği tecrübeler, bildikleri, öğrendikleri ve yüreğindeki koşulsuz insan sevgisi, meleklerin de yardımıyla birleşince ortaya ‘Bir Meleğin Dünyadaki Maceraları’ çıkmış ortaya.


“Bir insanın yapacağı en büyük yolculuk, kendi içinde yapacağı yolculuktur” diyerek başlamış işe Tijen Öncel. Sonrasında O’nu hiç yalnız bırakmayan melekleri yazmasını istemiş. Kitabın adı belli. Kulağına fısıldayan meleklerin bu isteğini her ne kadar şaşkınlıkla karşılasa da Tijen Hanım, kitabını yazması gerektiğini düşünerek almış kalemini eline.“Özümüz ruhumuzdur”

Çıktığı bu zaman yolculuğunda neler yaşadığını, kitabını, kısacası hayata ve O’na dair ne varsa içtenlikle cevaplayan Tijen Öncel’le Haberdar 7 Gün okurları için görüştük.
Kitap yazma sürecine gelene kadar neler yaşadığınızı soruyoruz Tijen Hanım’a.  Merak etmemek mümkün değil haliyle. “Dünyaya her bireyin gelme sebebi vardır. Dünyaya gerçek aşkı yakalamak için geliyoruz. Bizlerin yaşadığı hayat tecrübesi. Ruh, tekamül ediyor. Bu gelişle birlikte bir üst boyutta ruhlarımız var oluyor. Önemle söylemek istediğim bir konu var. Bizler bu dünyada beden değiliz. Üzerimize elbiselerimizi giydiğimiz bu bedenler bizim değil. Bizim özümüz, esasında ruhumuzdur. Beden ise hayat deneyimi yaşamak için giydiğimiz kıyafetimizdir.“Deneyimleri yaşamak için dünyaya geldik”

Kim olursak olalım, nasıl yaşarsak yaşayalım, ister dinsiz, ister çok inançlı olalım dünyaya bazı deneyimler yaşamak için geliriz. Yaşam boyu başımıza gelenleri, önümüze çıkanları bazen pozitif gücümüz ve düşünce yapımızla olumlu kılarız. Ancak bazıları da vardır ki onları değişmeyen kanunlar olarak ifade edebiliriz. Bunlar, yaptığımız evliliklerimiz, ölüm gibi…“Tam olduğumu anladım”

Ben uzunca yıllar diğer insanlardan farklı yaşadım. Benim için elbette hiç kolay değildi. Ağladığım, üzüldüğüm, içime döndüğüm hatta isyan ettiğim günlerim bile oldu. İçime döndüm, içime döndükçe kendimin tam olduğunu anladım. Ve bir gün baktım ki, insanların vizyonlarını, deneyimlerini, enerjilerini, hissettiklerini, enerjilerini görmeye başlamışım. Ve tüm bunları yaşarken neden diye sorduğumda bir melekle sohbet etmeye başladım. O andan itibaren hayatım tamamıyla değişmeye başladı. Edindiğim bilgilerimi televizyon programında insanlarla paylaşıyorum. Ben insanlarla sevgiyi konuşuyorum. Sevgiyle bakıldığı zaman, sevgiyle bakılacağını anlatıyorum.“Melekler yazmamı söyledi”

Tüm bu süreç ilerlerken bir melek bana yazmam gerektiğini söyledi. İçinde bir çok konuya yer verdik. Uyanmak üzere olanlara iyi bir örnek diyebilirim bu kitap için. Uyanmak üzere diyorum çünkü bir çoğumuz uyuyor. Kitabım Türkiye’de dahil 60 ülkede satışa sunulacak. Bu sayede insanlara koşulsuz sevgiyle, tertemiz, beklentisiz bir hayat için kapıları aralayacağız.” şeklinde  cevaplıyor bizleri.


Tijen Öncel’le görüşmemiz röportajdan ziyade bir sohbete dönüyor. Sıcak ve içten tutumu, hayata ve insanlara sevgiyle bakan gözleri o kadar olumlu bir enerji yayıyor ki,  iyi ki karşımıza çıktı diyerek devam ediyoruz. Kitap da akıldan geçebilecek her sorunun yanıtını bulabilmek mümkün. ‘Bir Meleğin Dünyadaki Maceraları’ ticari kaygılardan, yazarın popülerlik yakalayarak şöhret kapılarını aralama arzusundan çok uzak yazılmış. Tijen Öncel sevgiyle bildiği ne varsa tek tek dökmüş kağıda. Belki de meleklerin kendisine verdiği bu ödev evren üzerinde yaşayan herkesin birbirini severek bağlanması içindir diye düşünmeden edemiyoruz.Dünyanın sonu gelmedi

Zaman zaman çılgınlık olarak nitelendirilen şeyler çıkıyor karşısına insanlığın. Çılgınlık olarak ifade ediyoruz çünkü, tam da bu şekilde yaşanıyor. Kıyamet alametleriyle başlayan ve 2012 yılında dünyanın sonunun geldiğine dair söylenenler ve insanlar üzerinde yaratılan panik havası. Kimse yeni yılda neler yaşayacağını kestiremez halde dolaşıyor ortalıkta. Acaba gerçekten kıyamet kopacak mı yoksa söylenenler yanlış mı? Peki ya maya takvimi? Kitabında 11/11-2011 ile açıklamaları var Tijen Hanım’ın. Ancak biz yine de okurlarımız için, söyleşimiz için bir kez daha anlatmasını rica ediyoruz O’ndan. Kırmayarak yanıtlıyor bizleri. Sevgiyle, gülerek, sabırla anlatıyor. Rahatlıyoruz Tijen Öncel anlattıkça. Artık eminiz dünyanın sonu gelmedi. Evreni sevgiyle kucaklayan ışık işçileri başarmış üstelik bunu. Bir kez daha koşulsuz sevginin ne kadar önemli olduğuna şahit oluyoruz anlattıklarından.“Değişiklikler yaşanacak”

Öncel, sürekli hırslarıyla, parayı hayatlarında araç olarak değil de amaç olarak kullanan insanların büyük değişiklikler yaşayacağından bahsediyor. Öncel, “İnsanları bir gözlemleyin, sürekli para ve güç peşinde koşturuyorlar. 11/ 11/2011 itibarıyla yeni bir döneme girdik. Artık birbirimizden sorumlu olduğumuz bir dönem. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki maddi değerlerin ön planda olduğu günlerin sonundayız. Artık dünyaya sevgi ve birlik enerjisi geldi. İçine girdiğimiz bu yeni süreçte bir çok değişime de tanıklık edeceğiz. Çok büyük iflasların yaşandığı, evliliklerin bittiği günler bizleri bekliyor. Aslında hayatta korkulan ne varsa o insanların başına gelecek. Yeni dönem yeni sarsıntılarla geliyor.“Dünya ayakta kalmayı tercih etti”

Sürekli olarak yer alan dünyanın sonunun geldiğine dair söylentiler var. Buna bir açıklama getirmem gerekirse 5 yıl öncesine kadar verilen bütün bilgiler ve söylenenler doğruydu. Ancak bizler, yani ışık işçilerinin sayesinde yayılan enerjiyle dünya ayakta kalmayı tercih etti. Ama biraz öncede bahsettiğimiz gibi evrende çok büyük değişiklikler yaşanacak. Bu geçiş döneminde insanlar gücün bir anlamı olmadığını fark edecekler. Eğer bu farkındalık sağlanmazsa evren bu insanları çok acı şekilde cezalandıracaktır” diyor.“Herkes sevgiyle yargılanacak”

Bu sürecin yaşanması gerekli bir süreç olduğunu da belirten Tijen Öncel, 2014 yılından 2030 yılına kadar bu değişimlerin süreceğinin altını çizerek ekliyor “ Girdiğimiz yeni dönemde güçlü görünen isim yapmış firmaların bir çoğu da artık olmayacak. Böyle zamanlarda bir çok insan, uyananların peşinden gelir. İnanın bana bu dönemde insanlık o denli tevazu içerisinde olacak ki herkes sevgiyle sorgulanacak. Ve ortaya çıkan sevgi ve özel enerjiyle insanlar kendilerini güzel hissedecek.”“Meleklerden yardım dileyin”

Tijen Öncel yazdığı kitabıyla bilinmezlere doğru gidilen bu yolda bir ışık. Yazdığı kitabı ise rehberlik görevini üzerine çoktan almış. Oda üzerine aldığı bu büyük sorumluluğun farkında. Doğru insanlara gidilmesi gerektiğini, meleklerden yardım dilenmesini önererek uyarılarda bulunuyor. Zira bu işi ticarete döken ışık işçilerinin de varlığından bahsederek bizlere “Maalesef artık ışık işçilerinin bazıları makam, para ve güce dayalı çalışmaya başladılar. Bu konuda dikkatli olunması ve doğru insanlarla çalışılması gerekiyor. Meleklerden yardım alınmalı, hatta onlarla konuşulmalı. Bu çok zor bir şey değil. Melekler hep sizlerledir. Bu yüzden herkes meleklerle konuşabilir. Melekler daima bizim mutlu olmamızı, eğlenmemizi, sevgiyi yaşayıp dağıtabilmemizi istiyor bizlerden. İnsanlar sadece yardım istesinler. Çözüm onların karşısına çıkacaktır” diyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ