20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir ilk gerçekleştiriliyor
27 Nisan 2011 Çarşamba 11:53

Bir ilk gerçekleştiriliyor

KKTC'de bir ilk olacak ve dünyanın sayılı limanları arasında yer alacak...

Ayşe BULUT-KARPAZ

 

KKTC’de bir ilk olacak olan ve dünyanın sayılı yat limanları arasında yer alacak Karpaz Bay Marina inşası sürerken, yat limanı ortaklarından Erdil Nami, Yenierenköy Belediye Restaurantı’nda dün bölge halkı ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Erdil Nami’ye Yat Limanı Müdürü Deniz Akaltan eşlik ederken, toplantıda Yenierenköy Belediye Başkanı Özay Öykün, bölge muhtarları, Erenköy Lisesi müdür ve öğretmenleri, Yenierenköy Belediyesi meclis üyeleri, bölge esnafı, turizmle ilgilenen vatandaş ve birçok kişi katıldı.

 

Tanışma toplantısında açıklamalarda bulunan Erdil Nami, yat limanı ile ilgili bilgi verirken, uzun yıllardır turizm marina sektöründe yer aldığını da hatırlattı. Nami, yıllarca elde ettiği tecrübeleri paylaşırken, teknikle ilgili bilgileri ise Yat Limanı Müdürü Deniz Akaltan aktardı.

 

 

“Haziran ayında açılacak”

 

Karpaz Bay Marina ortaklarından işadamı Erdil Nami, yat limanının Haziran ayında ilk yatları ağırlayacağını dile getirerek, yumuşak açılış olarak nitelendirdiği açılışın yine Haziran ayında yapılacağını ifade etti.

 

 

“İş imkanı yaratılacak”

 

Nami, yat limanında şimdiden birçok kişinin çalışmaya başladığını belirterek, marinanın açılmasıyla birlikte bölgedeki birçok insana da iş imkânı yaratılacağını kaydetti.

 

 

“Görüş alışverişinde bulunuyoruz”

 

Nami, marinada çalışmak için özellikle bölge halkına imkân sağlamak hedefinde olduklarını vurgulayarak, yapılan toplantının bir ilk olduğunu, bölge halkı ile sık sık bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

 

Akaltan: KKTC’de tek olacak

 

Karpaz Bay Marina’nın Dünyada sayılı KKTC’de ise tek olacağını dile getiren Yat Limanı Müdürü Deniz Akaltan, yaklaşık 300 yat kapasitesine sahip olacak marina dışında ilerleyen yıllarda bin kapasiteli otel de yapılacağını söyledi.

 

Akaltan, marinada ayrıca zayıflama merkezi, restoran, alışveriş merkezi bulunacağını da belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ