23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir Dereboyu Kitap
17 Nisan 2011 Pazar 13:09

'Bir Dereboyu Kitap'

Katılımcılar, 'Çalar Saat' ile her şeyi bırakıp kitap okuyacak...

“Çalar Saat” adıyla bir araya gelen grup, beğeni toplayan etkinliklerine 30 Nisan’da “Bir Dereboyu Kitap” etkinliğiyle devam edecek. Kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmayı hedefleyen grup, “Her şeyi bıraktık, kitap okuyoruz” sloganıyla düzenleyeceği “Bir Dereboyu Kitap” etkinliğinde, gençlere ve çocuklara kitap okumanın keyfinin aşılanması hedefleniyor.


 

Çalar Saat ekibinden verilen bilgiye göre, geçtiğimiz Perşembe günü öğleden sonra, 30 Nisan’da planlanan etkinliğin ön hazırlığı yapıldı.Dereboyu’nda ilk kez

 

17 Ekim 2010’da Kervansaray’da yapılan “Before Sunset” etkinliğiyle adını duyuran Çalar Saat ekibi, geçtiğimiz günlerde “Dereboyu’nda bir şeyler oluyor” adıyla kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.


Lefkoşa’nın restoran, cafe ve dükkanlarla dolu, en popüler caddesi olan Dereboyu’nu bu kez kitap okumak için dolduran yüzlerce kişi, özellikle cafelerde kitap okunabileceğini kanıtladı. Saat 17.00 ile 19.00 arasında kahvelerini yudumlarken kitap okumayı tercih edenler, yoğun trafiğin yaşandığı saatlerde güzel bir görüntü yarattı ve merak uyandırdı.

 “Popüler alışkanlık haline gelmesini istiyoruz”

 

Ekip lideri Ali Tüzünkan, amaçlarının; sadece Dereboyu’nda değil tüm cafelerde ve kişilerin rahat edebileceği herhangi bir yerde kitap okumayı popüler bir alışkanlık haline getirmek olduğunu söyledi.


Tüzünkan, 30 Nisan’da yapılacak etkinlikte ise, çocuklara ve genç nesillere de kitap okumayı daha eğlenceli ve teşvik edici şekillerde sunacaklarını kaydetti.


Öte yandan, etkinlik kapsamında ortaokul ve lise çağlarındaki gençlerin yazdığı masal ve şiirler bir araya toplanarak, “Tek Yürek” adıyla kitap haline getirildi. CypriCola Co. Ltd (EVSU) sponsorluğunda Dervişe Güneyyeli Kutlu’nun editörlüğünü üstlendiği kitabın dizaynını Cherry Red Reklam Ajansı gönüllü yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ