17 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir de tehdit ettiler!
15 Nisan 2011 Cuma 14:52

Bir de tehdit ettiler!

14 yaşındaki kızı konsomatris olarak çalıştırmaları yetmedi!

Adem KAVAZ

 

Lefkoşa bölgesinde 10 Nisan tarihinde polis tarafından düzenlenen operasyonla ilgili gelişmeler gün geçtikçe büyüyor.

 

Polis ekiplerinin mesele ile ilgili başlattıkları geniş çaplı operasyonda tutuklu sayısı da artmaya devam ediyor.

 

14 yaşındaki G.T.’nin konsolmatrist olarak çalıştırılmasıyla ilgili olayda bağlantısı olduğu düşünülen işletme sahibi Doğan Çamlıbel, zanlı Abdurrezzak İri ve zanlı Hasret Müsbah’ın dün mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhine 5 gün tutukluluk emri verildi.

 

İşletme sahibi mahkemede

 

10 Nisan 2011 tarihinde 14 yaşındaki G.T’yi ailesinin izni olmadan Platonik Bar’da alıkoyarak, söz konusu barda konsomatrist olarak çalıştırıldığı ile ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor. ‘13 yaşından büyük 16 yaşından küçük kız çocuğunu alıkoymak’ suçunu işlediği gerekçesiyle gözaltına alınan Platonik Bar sahibi zanlı Doğan Çamlıbel ile öteki zanlılar Abdurrezzak İri ve Hasret Müsbah’ın dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

 

Telefon dökümleri incelenecek

 

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru her üç zanlının da aleyhine ‘13 yaşından büyük 16 yaşından küçük kız çocuğunu alıkoymak’ suçuyla ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

 

Zanlı Çamlıbel’in şikayeti geri alması için tehdit ettiğini söylenmesi üzerine soruşturma farklı bir boyuta taşındı.

 

G.T.’nin yaptığı bu şikayet üzerine telefon dökümlerinin incelenmesi gerektiği belirten polis memuru, olayla ilgili birçok ifade alınması gerektiği dile getirerek, her üç zanlının hakkında başlatılan tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 5 gün süreyle tutuklu kalması talep etti.

 

Beş gün daha tutuklu kalacak

 

Lefkoşa Kaza Mahkemesi yargıcı Fügen Ulutekin huzurunda görülen davada İddia makamı adına savcı Cemaliye Usanmaz hazır bulundu. Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin, polis memurunun talebini göz önünde bulundurarak, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için her üç zanlının da beş gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ